Uygun Fiyatlı Adana Atatürk Havalimanı Uçak Bileti

Atatürk Havalimanından birçok ile uçak seferi düzenlenmekte olup Adana uçak biletleri için kalkış ve varış noktalarının seçilmesinin ardından belirlenen tarihte uygun fiyatlı uçuşlara ulaşılmaktadır. Uygun fiyatlı Adana Atatürk Havalimanı uçak bileti için uçuşu planladığınız günden en az 10 gün önce sefer araması yapılmalıdır. Eğer bilet satın alma işlemleri son güne bırakıldı ise bazı firmaların uçaktaki son koltukları indirimli fiyatlarla da alınabilmektedir. Çeşitli havayolu firmaları biletleri uygun fiyatlarla satışa sunduğundan avantajlı biletlere sahip olabilirsiniz. Adana ile Erzurum arası uçak seferleri sıklıkla düzenlenirken bu seferlerde uygun fiyatlı bilet bulma imkanı oldukça fazla olmaktadır.

Adana mutfağı ile öne çıkan şehirler arasında yer alsa da gezilecek yerler bakımından da gelişmiş seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Seyhan ve Çukurova gibi merkeze yakın ilçelerinde gezilecek yerler ağırlıktadır. Taş Köprü, Ulu Camii, Taş Köprü, Büyük Saat Kulesi, Kapıkaya Kanyonu, Anavarza Antik Kenti, Sabancı Merkez Camii, Arkeoloji Müzesi gibi yerler mevcuttur. Taş Köprü Seyhan Nehri üzerinden geçmekte ve Adana’yı simgeleyen yapıların başında gelmektedir. Ulu Camii ise 16 yy.da yaptırılmış olan tarihi bir cami olmanın yanı sıra Selçuklu ve Memluk mimarisinden izler taşıyan bir yapıdır. Sabancı Merkez Camii, konumunun mükemmel olması Adana’nın mutlaka görülmesi gereken yapıları arasında olmasını sağlamıştır. Adana Merkez Park ise Türkiye’nin en büyük parkı olmakla beraber şehir içinde bulunan bir parktır.

Konaklama imkanları için birçok farklı seçeneğin sunulduğu Adana ulaşım konusunda da gelişmiştir. Şehir içi ulaşım otobüs, minibüs ve taksilerle sağlanmaktadır. Akşam belirli bir saate kadar ulaşım imkânı bazen zorluklar çıkardığından taksiler akşamları sıklıkla tercih edilen ulaşım araçları olmuştur. Adana mutfağı zengin olup başta Adana Kebabı olmak üzere kahvaltılıkların doğallığı ve lezzetli ile dikkat çekmektedir. Yeme içme kültürünün gelişmişliği kahvaltılarda yöreye özgü peynir, domates ve reçellerin farklı tatları ile kendini göstermektedir. Ciğerciler Sokağı kahvaltı vakitlerinde bile yoğun olmaktadır. Kebap salonları ve börekçiler de şehrin yemek kültürünün yansıdığı mekânlararasında yer almaktadır.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir