Türk Telekom Arena Stadı Nerede

Futbol Türk halkı için vazgeçilmez bir spor olduğundan özellikle derbi maçları öncesi maçın nerede oynanacağı, ulaşımın nasıl sağlanacağı, maç için hangi stat seçilmiş sorularını akla getirir bir Telekom Arena Stadı maç izlemek için çok keyifli bir mekandır ve bu keyfi yaşamak isteyen insanlar neredeyse izdiham oluşturmaktadır. Türk Telekom Arena Stadı Nerede konusunda arama yapanlar bu konuda pek çok bilgiye ulaşabilmektedir. Yapımı ilk olarak 1996 yıllarında konuşulmaya başlansa da yapılamamış ve yeri değiştirilerek temeli 13 Aralık 2007 yılında atılmıştır. O dönemde Şişli belediyesine ait olan ardı ardına sıralanan üç büyük tepeden 120 dönümlük Aslantepesine inşa edilmiştir. Stat 15 Ocak 2011’de tarihinde açılmıştır.

Türk Telekom Arena Stadı kalabalık bir şehir olan İstanbul ili Şişli ilçesi Huzur mahallesinde bulunmaktadır. Stada özel araçlarıyla gelmek isteyen futbol severler İstanbul çevre yolunu kullanarak rahatça ulaşabilirler. Metroyu kullanmak isteyen kişiler Taksim-Hacıosman Metrosu’na bindikten sonra Seyrantepe durağında aktarma yapmak suretiyle kolayca ulaşabilirler. Bu devasa güzelliğin özelliklerine gelecek olursak kısaca şöyledir; 190 metre eninde 228 metre boyundadır. 4 katlı tribünü 6230 adet vıp koltuğu, 33 büfesi, 176 engelli misafir ve refakatçi alanı, 6-28 kişilik olmak üzere 198 locası, 350 kişilik restoranı, 2900 araçlık otoparkı vardır. Atatürk Olimpiyat Stadından sonra Türkiye’nin en büyük stadıdır. UEFA 2017 standartlarına uygun ilk ve tek stadyumdur. Türkiye’de metro kapısı olan tek futbol sahasıdır. İstanbul turizm konusunda Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında başta gelir. Buna bağlı olarak ulaşımı gelişmiş bir şehir olan İstanbul’da Türk Telekom Arena Stadı rahatça ulaşabilen bir noktadadır.

İstanbul dünyadan ve Türkiye’den adeta ziyaretçi akınına uğramaktadır. Gezip görülecek yerleri bitirmek için haftalar gerekir. Ayrıca dört büyük takım Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzon spor İstanbul şehrindedir. Ve derbi maçları bu şehirde oynanır derbi maçları, şampiyonlar ligi UEFA Avrupa maçları çok fazla kişi tarafından izlendiği için büyük devasa stadyumlarda düzenlenmektedir. Türk Telekom Arena Stadyumu küçük sahalarda adeta işkence haline gelen bu maçları çok keyifli bir hale getirmektedir.

[Toplam:3    Ortalama:3/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir