Sabiha Gökçen Iğdır Uygun Uçak Bileti Ara

İstanbul ile Iğdır arası kara yolu mesafesi 1500 km olup yolculuk süresi yaklaşık 17 saat sürmesi nedeniyle genellikle uçak yolculuğu tercih edilmekte ve bu yüzden birçok kişi tarafından uygun uçak bileti araması yapılmaktadır. Sabiha Gökçen Iğdır uygun uçak bileti ara uygulaması ve karşılaştırması genellikle internet üzeriden yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan aramalarda uçuş düzenleyen firmalar ve fiyat tarifeleri kolaylıkla kısa sürede karşılaştırılmaktadır. Bilet temini yine aynı yolla rahatlıkla yapılmaktadır. Iğdır uygun bileti için uçak firmalarının düzenlediği indirim ve promosyonların takip edilmesi gerekmektedir. Yılın belli dönemlerinde özel günler için birçok firma tarafından kampanya düzenlenmektedir. Gidiş dönüş tarihi erkenden belirlenip erkenden bilet temini yapılması uygun fiyatlı bilet avantajı oluşturmaktadır. Yakın tarihli alınan biletlerin fiyatları ortalama 550 TL. olarak belirlenmiştir.

Ülkemizin doğu sınırında yer alan Iğdır özellikle Ağrı Dağı ile bilinmektedir. Yüksek platoları ve dağlık alanı ile doğal güzellikleri bulunan bir şehirdir. Iğdır’da bulunan Iğdır ovası meyve ve pamukla birlikte birçok bitkinin yetişmesine uygundur. Şehrin geçmişi milattan öncesi yıllara kadar dayanmaktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehrin tarihi dokusu görülmeye değerdir. Iğdır’da Iğdır kaleleri, Iğdır Camileri, Iğdır Kümbetleri, kervansaraylar, hanlar, mezarlar ve ören yerleri görülmeye değer yerler arasındadır.

Iğdır gezisi Sırasında görülmeye değer yerlere bakıldığında:

  • Ağrı Dağı: Türkiye’nin en yüksek dağı unvanını taşımaktadır. Iğdır ve İran arasında sınır görevi görmektedir. 5165 metre yüksekliği ile en yüksek dağ olmasının yanında eski bir volkanik dağdır.
  • Harmandöven Kervansaray: Selçuklu döneminden kalan yapı eski ipek yolu üzerinde bulunmaktadır.
  • Koçbaşı Mezarlar: Karakoyunlular döneminden kalan mezarlar Iğdır ovasında bulunan tüm mezarlarda görülmektedir.
  • Aras Nehri: Aras Nehri kıyısına devlet tarafından turistlerin konaklama ve yeme içme ihtiyaçlarını karşılaması için yapılmıştır.
  • Karakale Harabesi: Urartular tarafından inşa edilen yapı bölgenin en eski yerleşim kalesi özelliği taşımaktadır.

Meteeor Çukuru: Korhan Yaylası’nda bulunan çukur 1892 yılında göktaşının düşmesi sonucu oluşmuştur. Dünyada büyüklük ve derinlik bakımından 2. sırada yer

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir