Rize Sabiha Gökçen Uçak Bileti Bul

 

Sabiha Gökçen İstanbul ilinde bulunan havalimanı olup bu havalimanından ülkenin her yerine aktarmalı ve aktarmasız uçak bileti bulmak mümkün olmakla birlikte ülkenin en uzak noktalarından biri olan Rize şehrine Sabiha Gökçen Havalimanından ulaşım oldukça kolaydır. Rize Sabiha Gökçen aktarmasız uçak bileti bulmak isteyenler Karadeniz’e uçak seferi düzenleyen firmaları araştırmaktadır. Ancak Rize’de şu an aktif olan havalimanı bulunmamaktadır. Sabiha Gökçen havalimanından Trabzon’a düzenlenen uçak seferleri ile Rize’ye ulaşmak mümkündür. İstanbul Trabzon arası uçakla aktarmasız olarak ortalama 1 saat 40 dakika sürmektedir. Aktarmalı uçuşların süresi ise ortalama 4 saat sürmektedir. Trabzon ve Rize arası kara yolu ile yaklaşık 40 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. İki şehir arasındaki mesafenin yakın olması uçakla Rize’ye gitmek isteyenlere avantaj oluşturmaktadır. Rize’ye eğitim, ticaret veya turizm amaçlı birçok kişi yolculuk yapmaktadır.

Rize Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Yıl içinde bol yağış almaktadır. Engebeli arazi yapısı ile dağlık bir bölgedir. Aynı zamanda ormanları ile meşhur bir ilimizdir. Karadeniz iklim özelliklerini taşıyan Rize’nin kış ayları yağışlı ve oldukça soğuk geçmektedir. Orman bitki örtüsü ile yılın büyük çoğunluğu yağışlı geçmektedir. Rize, şehir çevresinde bulunan yeşillikler arasında köyleri, yayları, tarihi dokusu ve halkı ile dikkat çeken bir ilimizdir. Rize kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak ve doğa ile baş başa zaman geçirmek isteyenlere önerilebilecek güzellikte bir şehirdir.

Rize’ye yolu düşenlerin gezmesi gereken yerlere baktığımızda:

  • Rize Kalesi: Kale görüntüsünü büyük ölçüde kaybetse bile bulunduğu yer itibari ile görülmeye değer yerler arasındadır.
  • Fırtına Deresi: Turizm sezonunda rafting keyfi sunun bir akarsudur. Sezon dışında sakin bir dinlenme yeridir.
  • Ayder Yaylası: Rize’de birbirinden farklı birçok yayla bulunmaktadır. Yaz sezonunda şehri ziyaret edenlerin görmesi gereken yerler arasındadır.
  • Kaçkar Dağları Milli Parkı: Muhteşem bitki örtüsü ve doğal doğa ortamı ile eşsiz bir alandır.
  • Rize Müzesi: İçerisinde Rize ve çevresinden gelen arkeolojik eserler, sikkeler ve el yazması eserler bulunmaktadır. Tarihe tanıklık etmek isteyenlere önerilecek yerler arasındadır.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir