Niğde Sabiha Gökçen Ucuz Uçak Bileti Bul

Niğde iline ulaşım karayolu ve demir yolu ile sağlanmakta olup şehirde havalimanı bulunmadığı için uçak yolculuğunun direk şehre yapılma ihtimali bulunmayıp bu şehre Sabiha Gökçen Havalimanı için ucuz bilet bul konusunda internet üzerinden yakın şehirler için arama yapmak gerekmektedir. Niğde’nin hava yolu ulaşımı çevre şehirler aracılığı ile yapılmaktadır. Niğde Sabiha Gökçek ucuz uçak bileti bul araması için, Niğde şehrinin çevresinde bulunan illere düzenlenen uçak seferlerinin araştırılması gerekmektedir.

Niğde’ye uçak yolculuğu genellikle Kayseri üzerinden yapılmaktadır. İki şehir arasındaki mesafe ortalama 130 km olup, ulaşım şehir içi otobüsleri, taksiler ve özel araçlar ile yapılmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kayseri arası uçak yolcuğu ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir. İki şehir arasında ortalama uçak biletleri 700 TL. olarak hesap edilmektedir. Ucuz uçak bileti ile uçak yolcuğu yapmak için uçak firmaları tarafından yapılan kampanyaları takip etmek gerekmektedir. Aynı zamanda gidiş dönüş tarihi erken belirlenip, erken temin edilen biletin fiyatı ucuz olmaktadır.

Niğde ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Konya illeri ile komşu olan bir ildir. Niğde ili geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde şehirde tarihin zengin dokusunu hissetmek mümkündür. Aynı zamanda termal kaynakları, ören yerleri, doğal güzellikleri ile görülmeye değer şehirler arasındadır. Şehir bünyesinde bulunan dağlar kış turizmi olanağı sunmaktadır. Bu yönden gelişme gösteren şehirde atılımlar görülmektedir.

Niğde’de görülmeye değer yerler:

  • Güllüdağ Ören Yeri: Sönmüş bir volkanik dağ özelliği ile dikkat çekmektedir.
  • Tyana Ören Yeri: Bor ilçesinde bulunan antik kentten çıkarılan tarihi eserler Niğde Müzesi’nde sergilenmektedir.
  • Çinili Göl: Buzul göl olarak dikkat çekmektedir. 2 bin 600 metre yüksekliğindedir.
  • Eski Gümüş Manastırı: Farklı mimarı yapısı ile görülmeye değer yerler arasındadır.
  • Niğde Kalesi: Manzarası ile dikkat çeken kale birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.
  • Cımbar Vadisi: Tırmanış sporlarına ilgisi olanlar için önerilen yerler arasındadır.
  • Niğde Kayardı Bağları: Şehir halkı ve ziyaretçiler için nefes alma alanlarından bir tanesidir.
  • Roma Havuzu: Roma döneminden kaldığı tahmin edilen eser görülmeye değer yerler arasındadır.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir