Mersin Harem Otogarı Otobüs Bileti Ara

Önceki adı İçel olan ve ülkemizin güneyinde yer alan Mersin şehrine seyahat etmek İstanbul Harem Otogarı üzerinden hareket eden otobüs seferleri ile mümkün olup bilet bulmak için online otobüs bileti ara uygulamaları kullanılabilmektedir. İnternet üzerinden pek çok işin halledildiği bu çağda ister uçak, ister otobüs, ister tren bileti olsun satın alınabilmektedir. Mersin Harem Otogarı otobüs bileti ara isimli uygulamalardan faydalanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamalardaki fiyatları karşılaştırarak en uygun olanı seçme gibi bir avantajınız da olabilmektedir.

Bir Akdeniz şehri olan Mersin, Türkiye’nin nüfus açısından en büyük on birinci şehri olma özelliğini elinde tutmaktadır. Sahip olduğu limanı ekonomik olarak şehri güçlendiriyor ve modernleştiriyor durumdadır. Bu liman kapasitesi göz önüne alınırsa yalnızca ülkemizin değil tüm Doğu Akdeniz’in en mühim ticaret noktası durumundadır. Turistik olarak da değerli olan kentte pek çok etkinlik yapılabilmektedir. Mersin Uluslararası Müzik Festivali bu etkinliklerden bir tanesidir. Buradaki görülecek yerler merkez ve merkezin dışı diye ayrılabilmektedir.

İçel ismiyle de bilinen ilde doğal güzelliklere talep oldukça fazladır. Bunlardan en çok bilineni elbette Cennet Cehennem Mağaraları olacaktır. İçel’in Silifke ilçesine bulunan bu çökük, oldukça derindir. Oluşumu mağaranın tavanının çökmesiyle gerçekleşmiştir. Cennet mağarasına inmek kolayken, Cehennem mağarasına ancak dağcılık ekipmanlarıyla inilmektedir. Bu mağaraların olduğu bölgeye girmek ücrete tabidir. Ancak müze kartınız varsa onunla da geçebilirsiniz. Diğer gezilmesi gereken doğal güzellikleri saymamız gerekirse: Yumuktepe Höyüğü, Adam Kayalar, Mersin Marina, Eshab-ı Keyf Mağarası, Kız Kalesi, Mamure Kalesi. Bunların yanında görülmesi gereken tarihi eser ve antik kentler de mevcuttur.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehre bahar ve güz mevsiminde gitmek akıllıca bir seçim olacaktır. Konaklama konusunda da farklı bütçe ve farklı ihtiyaçlara göre imkanlar bulunmaktadır. Kentin halk ulaşımı ise, belediye otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Mersin’e has lezzetlerden tantuni herkesin malumudur. Bunu dışında oldukça geniş bir yemek yelpazesi olan ilde balık yemekleri de çok çeşitli ve lezzetlidir. Hatay ve Gaziantep şehirlerine yakın olması sebebiyle de farklı kebap çeşitlerini burada tecrübe etmeniz mümkündür.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir