Isparta Sabiha Gökçen Uçak Bileti Sorgula

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında direkt uçuşları bulunmadığı için ulaşım genellikle İstanbul Atatürk Havalimanı aracılığı ile yapılmaktadır. Isparta Sabiha Gökçen uçak bileti sorgulama işlemi internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Uçak firmaları, uçak seferleri ve fiyatları hakkında bu yolla bilgi sahibi olmak oldukça kolaydır. Bilet temini rezervasyon ve bilet iptal işlemleri internet üzerinden rahatlıkla yapılmaktadır. Uçak firmaları tarafından bilet fiyatlarında yapılan kampanyalar uygun bilet imkanı sunmaktadır. Türkiye’nin her noktasına indirimli ve promosyonlu uçuk bileti imkanı ile rahat yolculuk yapmak mümkündür. İstanbul ve Isparta arası uçakla yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Isparta Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Büyük ölçüde Akdeniz iklim özelliğini taşıyan şehrin ekonomisi büyük ölçüde tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Şehirde yağışların büyük çoğunluğu kış ve ilkbahar mevsiminde görülmektedir. Birçok farklı toprak tipi görülen şehir oldukça verimlidir. Son yıllarda sanayi alanında gelişme görülen şehirde turizm de önemli yer tutmaktadır. Isparta’da milli parklar, göller, barajlar geniş yer tutmaktadır. Kuruluşu oldukça eskiye dayanan şehirde tarihin izlerini görmek mümkündür. Isparta denince insanların aklına gelen ilk şey gül olmaktadır. Şehirde yetişen güller adından söz ettirmektedir.

Isparta’da gezilecek yerler:

  • Men Tapınağı: İlk yapım yılının milattan önce 4. yüzyıla dayandığı ve Ay Tanrısı Men adına yapıldığı bilinmektedir. Geçmişin izlerini açıkça ziyaretçilere göstermektedir.
  • Hoyran Adası ve Kaya Mezarları: Hoyran Gölü çevresinde etrafı surlarla çevrili ada görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Aynı zamanda adada Artemis adına inşa edildiği sanılan tapınak bulunmaktadır.
  • Müzeler: Isparta’da Isparta Müzesi, Uluborlu Müzesi ve Yalvaç Müzesi şehrin tarihi hakkında bilgi vermektedir.
  • Paul Yürüyüş Yolu: Günümüzde Isparta’ya turizm açısından önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu yol yaklaşık 450 km’dir.
  • Mağaralar: Isparta şehri mağara turizmi bakımından gelişme gösteren iller arasındadır. İnönü Mağarası, Tuz Mağarası, Zindan Mağarası ve Pınargözü Mağarası görülmeye değer yerler arasındadır.
  • Ayestefanos Kilisesi: Farklı yapısı ile dikkat çeken kilise geçmişin mirasları arasında sayılmaktadır.
[Toplam: 1   Ortalama: 2/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir