Harem Otogarı Kalkışlı Antalya Otobüs Bileti Bul

En kalabalık şehrimiz olan İstanbul ilinden Antalya iline gitmek istiyorsanız ikametgah ettiğiniz ilçe Harem otogarına yakın mesafede ise buradan hareket eden otobüsleri ve biletlerinin ne kadar olduğunu internetten üzerinden bulabilirsiniz. Arama motoruna Harem Otogarı kalkışlı Antalya otobüs bileti bul diye aratarak istediğiniz tarih ve saate göre biletleri görüntüleyebilirsiniz. Antalya iline ziyarette bulunan kişilerin görmek istedikleri en önemli mekanlardan biri Manavgat Şelalesi olmaktadır.

İş, eğitim, tatil ya da bir diğer sebeple Antalya’ya gittiğinizde şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini görmek isteyebilirsiniz. Antalya denildiğinde akla Manavgat Şelalesi’nden başka Gökbük Kanyonu gelmektedir. Gökbük Kanyonu bünyesinde pek çok endemik bitki türünü barındırmakta ayrıca nesli tükenme tehlikesinde olan hayvanlar da bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Dim Çayı, Karalioğlu Parkı, Konyaaltı Plajı gibi mekânlar da bulunmaktadır. Ayrıca milli parklarımızdan biri olan Altınbeşik Mağarası da gezilip görülebilecek yerler arasında bulunmaktadır. 1995 yılında Türk turizmine kazandırılan bu mekân her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yeridir. Bunların yanı sıra Helenistik dönemin izlerini bizzat görebileceğiniz Adrasan Koyu’na gidebilir ve orada hala süre gelen tarihi havayı soluyabilirsiniz. Tarihi mekân olarak Adrasan Koyu’nun yanı sıra Aspendos Antik Kenti de sayılabilir. Serik ilçesinde bulunan bu mekân diğer tarihi mekânlar gibi oldukça fazla sayıda turist ağırlamaktadır.

Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Antalya’ya da has bir mutfak kültürü bulunmaktadır. Antalya mutfağını tatmaya ülkemiz çapında oldukça meşhur olan Antalya Piyazı ile başlayabilirsiniz. Enginarlı Girit Kebabı da bu şehrin sınırları içerisinde bolca tüketilen ancak kültürümüze Yunan mutfağından geçmiş bir lezzettir. Ardından Laba Dolmasını da tadabilir, kuzu kaburgası haşlamasının üstüne koyulan yoğurtla bu benzersiz lezzeti tadabilirsiniz. Ayrıca Hülüklü Çorba ya da bir diğer adıyla Düğün Çorbası da tadılabilecek lezzetler arasındadır. Bol yoğurt, tavuk eti ve sarımsak barından bu lezzeti kaçırmayın deriz. Bu yiyeceklerin yanı sıra içli dolmanın bir diğer çeşidi olan, bulgursuz yapılan Biber Frigya Dolmasını da deneyebilirsiniz. Biberler kıyma harcı ile doldurulup yumurta ve un ile birlikte fırına veriliyor. Bu eşsiz tadı da denemeden Antalya’dan ayrılmayın deriz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir