Esenler Siirt arası aktarmasız otobüs seferi sorgula

İstanbul Esenler otogarı ile Siirt arası otobüs yolculuğu ile aktarmasız olarak yaklaşık 21 saat 30 dakika gibi bir sürede ulaşım sağlamak mümkün olurken avantajlı bilet satışlarını online alım seçenekleri ile bilet seferi sorgula sayfalarından gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Günde ortalama 3 sefer düzenleyen farklı firmaların internet sayfalarından Esenler Siirt arası aktarmasız otobüs seferi sorgula seçenekleri ile fırsat biletlerini satın almak oldukça kolay olmaktadır. Kalkış noktası ve varış noktasının yazılmasının ardından tarih bilgisinin girilmesi ile sorgulama butonuna basılması sureti ile ilgili tarihe ait olan bilet listesinin ekranda görüntülenmesi mümkün olmaktadır. Güncel bilgiler ışığında ortalama 150 TL’den başlayan fiyat seçenekleri ile firmalardan İstanbul-Siirt arası bilet temini yapılabilmektedir.

Siirt Anadolu ile Mezopotamya kesişim noktasında yer almaktadır. Gezilecek birçok mekana sahip olan kent eski çağlardan bu yana fazla sayıda medeniyete ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. Türklerin Anadolu’ya giriş yapmaları ile yerleştikleri özel kentlerden olan Siirt ilim, tarih ve dini açıdan ziyaretçilerine çok fazla şey vaat etmektedir. Ziyaretçileri gittiklerinde özel birçok alanı ziyaret edebilmektedir. Saat Kulesi bu yapıların en önemlileri arasında bulunmaktadır. 1905 yılında Alaaddin Paşa tarafından yaptırılan kule turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Siirt Ulu Camii bir diğer özel yapılardandır. Eski Selçuklu mimarisi örneklerinden olup sonrasında birçok kez restorasyona uğramış bir alan olarak nitelendirilmektedir.

Botan Çayı ve Botan Mağaraları Siirt sınırları içerisinde bulunan bilindik yapılar arasında yer almaktadır. Dicle Nehri’nin önemli kolları arasında yer alan Botan Vadisi sınırları içerisinde mağara, kilise kalıntıları ve arkeolojik höyükler bulunmaktadır. Mağaraların geçmiş dönemlerde ev olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Turizm açısından büyük potansiyele sahip olan bu alanlar belirli güvenlik önlemlerinin tamamlanmasının ardından ziyarete açılacaktır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü şehre gitmek için en uygun zaman aralığı ilkbahar ayları olarak bilinmektedir. Siirt’te halkın birçok geleneksel faaliyetinin olduğu görülmektedir. Sinema, müzik, tiyatro gibi sanat etkinliklerinin, festivallerin kente canlılık kattığı ve gelen ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşattığı bilinmektedir. Bu şölenler ve aktiviteler kenti ve yöre halkını daha yakından tanıma noktasında fırsat sunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir