Esenler otogarı Gürcistan otobüs bileti bul

Eski Sovyet ülkeleri arasında yer alan Gürcistan ile İstanbul arasında seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin Esenler otogarı üzerinden kalkış gerçekleştiren firma otobüs seferleri ile yolculuk gerçekleştirmeleri mümkündür ancak bunun için online internet sitelerini kullanarak otobüs bileti ara ya da bul seçeneklerinden faydalanmaları gerekmektedir. Esenler otogarı Gürcistan otobüs bileti bul seçeneğini kullanarak seyahat gerçekleştirmek isteyen turistlerin ortalama 160 TL’den başlayan fiyatlarla bilet almaları mümkün olmaktadır. Avantajlı tarifelerden faydalanmak isteyen yolcuların bilet arama motorlarından faydalanması tavsiye edilmektedir. Gürcistan’ın gezilebilecek birçok farklı şehri bulunmaktadır. En gelişmiş kenti başkent Tiflis olarak bilinmektedir. Bu kent sosyal ve kültürel açıdan son derece gelişmiş durumdadır. Bölge mekanları ve konaklama otellerinin son derece ucuz olması da turistler açısından memnuniyet verici bir diğer ayrıntı olarak ifade edilmektedir.

Güney Kafkasya’da Doğu Karadeniz’e yakın mesafede bulunan Gürcistan’ın Batum şehri oldukça popüler ve birçok turist tarafından ziyaret edilen şehirler arasında yer almaktadır. Sanat eserleri, tarihi ve kültürel binaları ve müzeleri ile son derece ilgi çekici bir kent olan Batum modern ve mitolojik yapı bütünlemesi ile göz doldurucu alanlara sahiptir. Görülecek yerler arasında Gonio Kalesi turizm açısından en sık ziyaret edilen yerler arasında bulunmaktadır. Batum Botanik Bahçesi birçok yeşilin bir arada bulunduğu muazzam bir bahçe olarak nitelendirilmektedir. Tropik bitki örtüsünün de hakim olduğu alanda farklı birçok iklime ait bitki çeşidine rastlamak mümkündür.

Ülkenin önemli figürleri arasında bulunan Medea Heykeli turkuaz rengi ile dikkat çekici yapılar arasında yer almaktadır. Mutlaka görülmesi gereken mitolojik yapı keyifli bir görsel niteliği taşımaktadır. Başkent Tiflis ise gezilecek farklı yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Kısaca; Tiflis Özgürlük Meydanı, Gürcistan Parlamentosu, Gürcü Ulusal Müzesi, Rustaveli Akademi Tiyatrosu, Paliaşvili Opera Evi ve Gürcü Bilimler Akademisi görülmesi gereken önemli mekanlar arasında bulunmaktadır. Ayrıca her yılın Ekim ayına özel olarak düzenlenen Tiflis Uluslararası Film Festivali kent için en önemli kültür etkinliği olarak nitelendirilmektedir. Yanı sıra Tiflis Caz Festivali ve Uluslararası Tiyatro Festivali de başkentin özel ve katılım sağlanması gereken faaliyetleri arasında yer almaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir