Esenler Otogarı Afyon arası otobüs seferi bul

Tarihi alanları ve doğası ile ilgi çeken Afyon özellikle sağlık turizmi noktasında barındırdığı termal otelleri ile birçok turisti ağırlamakta olup yurt içinden giden kişilerin biletlerini özellikle İstanbul Esenler Otogarı mevkiinden hareket eden otobüs firmaları ile online Afyon seferi bul seçenekleri ile temin ettikleri bilinmektedir. Esenler Otogarı Afyon arası otobüs seferi bul seçeneklerini barındıran birçok otobüs firmasının kurumsal web sitesi üzerinden uygun fiyatlı bilet alımı gerçekleştirilebilmektedir. Kültür ve termal turizmin merkezi halindeki şehirde bulunan kaplıcalar sağlığına kavuşmak isteyen yerli ya da yabancı turistleri ağırlamaktadır. Esenler hareketli Afyon otobüs biletleri seçilen güzergaha göre ücretlendirilmektedir. Ortalama 70 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan biletlerin taksitlendirme imkanı da bulunmaktadır. Yaklaşık 7 saat 30 dakika süren yolculuk için günde 3 sefer düzenleyen 3 farklı firma bulunmaktadır.

Geçmişte sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Afyon kaplıca merkezleri ve termal tesislerinin dışında fazla sayıda tarihi alan ve müze gibi yerlere de sahip olmaktadır. Doğal güzellikleri ve kültürel özellikleri ile dikkat çekici olan kentte keşfedilmeyi bekleyen birçok farklı yapı bulunmaktadır. En fazla ziyaret edilen doğal yapılardan olan Afyon KalesiSultan Alaaddin Keykubad zamanında tasarlanmış özel bir yapı olarak bilinmektedir. Osmanlı dönem padişahlarından 2.Selim zamanında da restore edilen kale günümüzde şehir merkezinde özel bir sit alanı içerisinde ziyaretçilerine açık şekilde bulunmaktadır.

Afyon’un en özel dini mekanları arasında bulunan Ulu Camii Selçuklu döneminde tasarlanmıştır. Üç kapılı yapının minaresi tuğladan olup 40 ahşaplı başlık üzerine oturtulmuştur. Ahşap, taş işçiliği ve tuğla malzemesi ile harmanlanarak oluşturulan camii “40 Direkli Cami” olarak adlandırılmaktadır. Eski dönem yapısı ahşam direkli oluşu ile cami eşsiz bir yapı olarak kabul edilmektedir. Bir diğer özel yapılar arasında bulunan Sultan Divani Mevlevihanesi Anadolu’da kurulan ilk Mevlevihaneler arasında yer almaktadır. Bu mekanda her yıl aşure günleri yapılmaktadır. Ziyaretlerin bu dönemlere denk getirilmesi ayrıca tavsiye edilmektedir. Afyonkarahisar’a Türkiye’nin her yerinden hareket eden otobüsler bulunmaktadır. İstanbul-Afyon arası 461 kilometre olup normal şartlarda yaklaşık 8 saat süre içerisinde şehre ulaşmak mümkün olmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir