Esenler otogarına ulaşım yolları

Esenler otogarına gelmek için kullanılabilecek en rahat toplu taşıma aracı metrodur, insanlar Yenikapı ile Atatürk Havalimanı arasındaki M1 numaralı metro hattının doğru yönüne binmeleri durumunda rahatlıkla Esenler otogarına gelebilmektedirler. Metro yolcuların en fazla tercih ettikleri toplu taşıma araçları arasında bulunmakta olup bunun en büyük nedeni ise bu aracın kendine ait bir yolu bulunması ve bu yoldan hızlı bir şekilde ilerleyerek gitmesi gereken mesafelere en kısa sürede ulaşması olarak gösterilmektedir. Metro dışında belediye otobüsleri ve minibüsler de İstanbul içerisindeki pek çok noktadan Esenler otogarına doğrudan gelmekte ve geldikleri hatta yer alan duraklardan da yolcuları toplayarak buraya getirmektedirler. Bunlar dışında da farklı şekillerde aktarma yaparak buraya gelinebilmektedir.

İstanbul’da bulunan Esenler otogarı Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ve en hareketli otogarı konumunda olup gün içinde binlerce insan buraya gelerek çeşitli yerlere yolculuk yapmakta ya da farklı şehirlerden insanlar buraya gelmektedir. Esenler otogarı bu yönüyle birçok insana hizmet veren bir yer olarak dikkat çekmekte ve insanların buraya ulaşmak için farklı yolları kullanmaktadır. Esenler otogarına İstanbul içerisindeki hemen her noktadan rahatlıkla ulaşılabilmekte ve bu da farklı ulaşım araçları ile yapılabilmektedir. Esenler otogarına gelebilmek için taksi, hususi araç ya da toplu taşıma araçlarından birisinin tercih edilmesi gerekmektedir. İnsanlar buraya taksi ya da hususi araçlarını kullanarak çok kısa sürelerde gelebilmektedir. Ayrıca bu araçlarla İstanbul’un her noktasından Esenler otogarına ulaşılabilmektedir.

Esenler otogarına gelmek için tercih edilecek bir başka yöntem ise toplu taşıma araçlarının kullanılmasıdır. İstanbul’da insanlar belediye otobüsleri, minibüsler, metrobüsler ve metroyu kullanarak Esenler otogarına gelebilmektedir. Bu ulaşım araçlarından bazıları yolcuları doğrudan Esenler otogarına getirirken bazıları ise insanları Esenler otogarına getirmeyip, buraya araçların doğrudan geldiği ulaşım noktalarına bırakmaktadır. Bundan dolayı insanların Esenler otogarına gelmeden önce ufak bir araştırma yapması ve en kısa sürede gelebilecek toplu taşıma aracını belirlemesi gerekmektedir. Eğer bu şekilde araştırma yapmadan yola çıkılması durumunda normalde 15 dakika sürecek yolun 30 dakika ya da daha fazla sürme ihtimali bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir