Erzurum Harem Uygun Fiyatlı Otobüs Bileti Sorgula

Dadaşlar Diyarı olarak anılan Erzurum şehrine kara yolu ile gitmek isteyenler Harem Otogarı çıkışlı seferleri internet ortamında otobüs bileti sorgula hizmeti veren sitelerden uygun fiyatlı olarak bulabilmektedirler. Pek çok farklı firmanın iş yaptığı bu sektörde fiyatlandırma ve hizmet de birbirinden farklı olacaktır. Bütçeye göre bir seyahat yapılmak isteniyorsa önceden bu tür konuların araştırılmasında fayda vardır. Bunun için de kullandığınız tarayıcıya Erzurum Harem uygun fiyatlı otobüs bileti sorgula yazarak aratmanız önemli bir başlangıç olacaktır. Ortalama olarak bir fiyat aralığı belirtmek gerekirse, 120 TL ile 160 TL arasında değiştiğini söylemek mümkün.

Soğuğu ve yaz kış eksik olmayan karı ile bildiğimiz Erzurum, kış turizminde önemli bir yere sahiptir. Palandöken ile Konaklı kayak ve diğer kış sporlarının yapılabildiği nadide yerlerden bazılarıdır. Öte yandan altı bin yıl önceye dayanan geçmişi ile misafirlerine tarih zenginliği de vadeden bir şehirdir. Günümüzdeki Erzurum’un kuruluşu ise Bizans İmparatorluğu dönemine rastlamaktadır. Tarihimizdeki önemli şahsiyetlerden bir tanesi olan Nene Hatun da burada 93 Harbi sırasında, Rus’a karşı birlik olmaya çağırmıştır insanları. Yine Atatürk ünlü kongrelerinden birini bu kentte yapmıştı ülkenin kurtuluşu için.

Şehrin gezilecek önemli yerlerine gelirsek, tarihi eserler daha çok merkezde bulunuyor ve bu eserleri yürüyerek rahatlıkla gezmek de mümkün. Saltukoğulları döneminden kaldığı düşünülen Üç Kümbetler görülmesi gereken tarihi eserlerden bir tanesidir. Anadolu’da inşa edilmiş Türk- İslam mimarisine ait ilk eser olması dolayısıyla ziyaret edilmesi gerekmektedir. Ancak günümüzde çeşitli nedenlerden ötürü eser sadece dışarıdan görülebilmektedir.

Söz edilmeye değer eserlerden bazıları da şunlardır: Çifte Minareli Medrese, Erzurum Kalesi, Saat Kulesi, Ulu Cami, Yakutiye Medresesi, Taşhan, Abdurrahman Gazi Cami ve Türbesi, Erzurum Kongresi, Dabakhane Çeşmesi ve daha pek çok değerli yapıt. Bunlardan başka ilimiz zengin mutfağı ile de adından söz ettirmektedir. Şehir ile özdeşleşmiş Cağ Kebabı en meşhur yemeklerindendir. Tatlı olarak da kadayıf dolması buraya gelmişken tatmanız gereken bir lezzettir. Ülkemizin değerlerinden biri olan çayı burada kıtlama içerken aynı zamanda limonlu çayın aromasına kendinizi alışmış bulmanız da olası.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir