Diyarbakır Atatürk Havalimanı Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin gelişmiş illeri arasında yer alan Diyarbakır a havayolu ile ulaşım için Atatürk Havalimanı kullanılmakta olup yıl içerisinde belirli dönemlerde indirime giren uçak bileti olabildiği gibi firmaların sağladığı avantajlarla da uygun fiyatlı uçak biletlerine ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Diyarbakır Atatürk Havalimanı uygun fiyatlı uçak bileti için avantajlı biletler rezervasyon edilebilmektedir. Çok sayıda kişi yıl içerisinde firma kampanyalarını takip ederek dilediği fiyattan uçak bileti almış olmaktadır.

Diyarbakır farklı kültürlerin etkisi altında kaldığından çok sayıda kültürü bir arada barındıran bir yapıya sahip olurken tüm bu kültürü gerek tarihi yapılarında gerekse mutfak kültüründe kendini göstermektedir. Dicle ve Fırat nehrine olan yakınlığı dolayısıyla zamanında ticaret yollarının oldukça etkin şekilde kendini gösterdiği topraklarda bulunması bölgenin gelişmişlik seviyesine etki etmiştir. Sert ve kurak bir iklimi olan Diyarbakır ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyarete fazlaca uygun bir ildir. Diyarbakır Surları, Kervansaray, Asur Kalesi, Hevsel Bahçeleri, Çayönü Antik Kenti, Sülüklü Han gibi yerleri mutlaka görülmesi gereken tarihin izlerini barındıran yapılar arasında yer almaktadır.

Meryem Ana Kilisesi ise çok eski bir tarihi yapı iken sonradan birtakım onarımların yapıldığı dört avludan oluşan bir kilise olarak görülmeye değer güzelliktedir. Diyarbakır Surları kente gelen ziyaretçilerin en fazla uğradığı yerler arasında yer alıp yazı ve motifleriyle sunduğu görselliği çeşitli açılardan fotoğraf çekimi için oldukça uygundur. Diyarbakır’da çok sayıda otel seçeneği bulunmaktadır. Üç yıldızlıdan beş yıldızlı otele kadar hizmetlerin kusursuz şekilde sağlandığı oteller mevcuttur.  Tarihi konak ve kervansaraylar da konaklama için tercih edilmektedir. Böylece Diyarbakır tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek mümkün olmaktadır. Diyarbakır şehir içi ulaşımı otobüs, minibüs ya da taksilerle sağlanabildiği gibi merkezde çoğu yere yürüme ile de ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Şehrin tarihi eserleri pek fazla merkezde bulunmadığından tarihi mekânlara şehir içi ulaşım araçlarını tercih ederek ya da araba kiralayarak gezilebilir. Havaalanından şehir merkezine olan ulaşımı sağlayan araçlar ise otobüs, araba ve taksi seçeneklerinden oluşmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir