Beşiktaş Vodafone Arena Nerede

Beşiktaş Spor Kulübünün tarihi denecek kadar eski olan İnönü Stadyumundan sonra yapılmış olan Beşiktaş Vodafone Arena için bu stadyumun nerede olduğunu yazarak internet üzerinden ulaşılabilmektedir. Sabırsızlıkla bekleyiş içindeki taraftarlarına yeni, akıllı, izlerken adeta arena keyfi veren Beşiktaş Vodafone Arena Nerede kaldı, ne zaman açılacak sorularına yanıt vererek 10 Nisan 2016 tarihinde kavuşturmuştur.

Beşiktaş Vodafone Arena stadı Türkiye’nin ilk ve tek akıllı altyapıya sahip stadyumudur. En önemli özelliği mobil uygulamaların ve yayın sisteminin taraftar ile etkileşimli bir şekilde çalışmasıdır. Bu akıllı altyapıyı besleyen veri odaları kurulmuştur. Taraftarlar tek bir merkezi kumandadan yönetilen farklı noktalarda bulundurulan birbiriyle etkileşimli ekranlar vasıtasıyla önemli pozisyonları tekrar izleyebilmektedir. Aynı zamanda Koltuklarda da ekranlar vasıtasıyla da maçın önemli pozisyonları tekrar izlenebilmektedir.

Beşiktaş Vodofone Arena nerede sorusuna gelecek olursak, Vişnezade Mahallesi Dolma Bahçe Caddesi, Dolmabahçe Sarayı Karşısında Beşiktaş İstanbul’da yer almaktadır. Taksim meydanına yürüme mesafesi bir kilometre yani 15 dakikadır. Tarihi tramvay 5 ile de ulaşılabilir. Çok sayıda dolmuş hattı önünden geçmektedir. Galata köprüsüne 2,5 kilometre uzaklıktadır. Zincirlikuyu’dan gelecek kişiler Kabataş semti otobüsleri ile de stada ulaşabilir. Anadolu yakası tarafından gelenler için Üsküdar ve Kadıköy’den Beşiktaş ve Kabataş’a yarım saat arayla vapur seferleri ve çok sayıda motor seferleri vardır.

İstanbul boğazı görünürlüğüne sahip tek stadyumdur. Aynı zamanda mimarisiyle adeta İstanbul’un tarihi dokusu haline getirilmiştir. Beşiktaş Vodafone arena stadyumu sadece maç oynamak için değil birçok ünlü şarkıcıların konserlerine, moda merkezi, eğlence merkezine ev sahipliği yapar. Türkiye’nin en büyük kartal yuvasını içinde barındırır. İçerisinde Denizbank şubesi, Vodafone FreeZone Müzik Stüdyosu, Beşiktaş Müzesi, otoparkı, Vip koltukları, engelli tribünü, haftanın yedi günü çalışan restoranlar bulunmaktadır. Halk tarafından sık gidildiği için Beşiktaş Vodafone Arena Nerede sorusunu pek akla getirmez. Stadyum yaklaşık 50 bin kişiliktir. Vodafone parkta ilk maçı Beşiktaş Bursaspor oynamıştır ve Beşiktaş 3-2 galip gelmiştir.

Akıllı uygulamalarıyla, çok sayıda akıllı ekranlarıyla, rahat görüş açılarıyla taraftara harika bir seyir sunmaktadır. Ayrıca sahaya çok güzel bir akustik verilmiştir sahadaki en küçük fısıltısı bile taraftarlardan çok net bir şekilde duyulmaktadır.

[Toplam: 3   Ortalama: 2.7/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir