Batman Harem İndirimli Otobüs Bileti Bul

Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırlarında yer alan Batman kentine İstanbul ilinin Selimiye mahallesinde bulunan Harem Otogarından indirimli olarak kalkan araçlarla ulaşım sağlanabilmekte ve internetteki çeşitli otobüs bileti bul uygulamalarından bilet alınabilmektedir. Hava yolunun gelişme göstermesine rağmen seyahatlerde toplum, hala kara yoluna daha çok rağbet göstermektedir. Tercih sebepleri ise çok çeşitli olmaktadır. Gidilecek yere bilet bulmak için Batman Harem İndirimli Otobüs Bileti Bul gibi başlıklarla internette arama yapılarak uygun fiyatlı biletler kolaylıkla satın alınabilmektedir. Ortalama olarak fiyatlar ise 150 TL ile 180 TL arasında seyretmektedir. Seyahat süresi ise yaklaşık yirmi saat sürmektedir.

Dicle’nin hayat verdiği topraklarda kendine yer bulan ve derin bir geçmişi bulunan Batman, 1990’lı yıllar itibariyle ilerleme göstermiştir. Bu şehrin geçmişi Sümerlere kadar uzanmaktadır. Haliyle pek çok anıt ve tarihi eser de kentte bulunmaktadır. Kültürel zenginliğiyle de öne çıkan şehirde, doğal güzellikler görülmeye değerdir. Bunlardan Hasankeyf çok eski bir yerleşim yeri olup barındırdığı tarihi yapıları nedeniyle 1981 yılında koruma altına alınmıştır. Hasankeyf Ören Yeri ile Hasankeyf Mağaraları da tarihi bakımından çok değerli olan başka yerlerdendir.

İlde gezilip görülmesi gereken daha pek çok yer bulunmaktadır. Batman’a gittiğiniz zaman uğramadan geçmemeniz gereken yerler işte şunlardır: Memikan Köprüsü, Malabadi Köprüsü, Zeynel Bey Kümbeti. Kentte ayrıca öğretmen ve polis evi gibi kamuya ait konaklama yerleri haricinde otellerde fazlaca mevcuttur. Özellikle son yirmi yılda gelişim gösteren ilde oteller merkezde yoğunlaşmaktadır. Batman’da gerçekleşen birçok festival de misafirlerine keyifli zaman geçirmek için idealdir. Merkezden bütün ilçelere ulaşım otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır. Şehir içinde kullanılan 74 adet otobüs aktif olarak hizmete sunulmaktadır.

Batman’ın mutfağı temel olarak et ve süt ürünleri ile hamur işi üzerine yoğunlaşmaktadır. Et yemekleri bol yağda pişirilmektedir. Şehre özgü yemekleri sayarsak: İçli köfte, mumbar, bağırsak dolmaları ve Şam böreği ilk söylenmesi gerekenlerdir. Çömçe Lokantası yörenin lezzetlerini tadabileceğiniz önemli yerlerden bir tanesidir. Mekanda sunulan yemekler arasında en çok önerileni ise saç tavasıdır. Burası hizmet kalitesiyle de öne çıkmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir