Atatürk Havalimanı Tokat Direkt Uçak Seferi Bul

Tokat iline uçak seferleri belirli havayolu şirketleri tarafından düzenlenmekte olup Atatürk Havalimanı kalkışlı direkt uçuş seferlerine uçak bileti bul işlemi ile ulaşılması mümkündür. Atatürk Havalimanı Tokat direkt uçak seferi bul ile uçuş için belirlediğiniz gün için sefer aratarak uygun seçimi yapabilirsiniz. Erzurum’dan Tokat’a havayolu ile ulaşım için en yakın olan Sivas Havalimanı kullanılmaktadır. Atatürk Havalimanından Sivas Havalimanına uçak bileti fiyatları yıl içerisinde sıklıkla değişmesinin yanı sıra ortalama fiyatlar 200 TL’den başlayarak 400 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yükseltinin fazla sıcaklığın ise düşük olduğu Erzurum sert karasal iklime sahip illerdendir. Erzurum’un meşhur yerleri arasında Palandöken Kayak Merkezi, Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Tortum Şelalesi, Lala Mustafa Paşa Camii, Yedi Göller, Gök medrese bulunmaktadır. Erzurum mutfağı oldukça zengin olup cağ kebap, ekşili dolma, çiriş, ayran çorbası, su böreği, kadayıf mutlaka yenmelidir. Otobüs terminali şehrin merkezinde bulunmakta olup ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Havalimanı ise şehre 10 km uzaklıkta bulunup ulaşım servis ve taksilerle sağlanabilmektedir. Erzurum’da oltu taşı işçiliği gelişmiş olup tespih, bilezik ve kolyeler hediyelik eşyalardandır.

Tokat ilinde hem Karadeniz iklimi hem de İç Anadolu ikliminin etkilerine rastlanmaktadır. İlçe nüfusları yoğun olan şehir hayvancılık ve tarımda oldukça gelişmiş bir kenttir. Ballıca Mağarası, Taşhan, Tokat Müzesi, Mahperi Hatun Kervansarayı, Almus Baraj Gölü şehrin görülmesi gereken yerleridir. Şehrin ziyareti karayolu aracılığıyla yapılabildiği gibi şehre en yakın havalimanı olan Sivas Havalimanı ile de yapılabilir. Tokat merkezden kalkan servisler yardımıyla Sivas Havalimanına gidilmektedir. Dilerseniz otobüsle 2 saatlik bir yolculuk ile Sivas iline ulaşılabilir. Şehirde ise ulaşım otobüsler ve taksi ile sağlanabilmektedir.

Tokat ili meşhur yemekleri arasında Tokat Kebabı, Bakla Dolması, Etli Dolma, Bacaklı Çorba, Cevizli Çörek, Bat gibi lezzetler yer almaktadır. Tokat şarabı yemeklerin yanında kullanılmaktadır. Ayrıca Tokat’ta Mahlep Şarabı üretimi gerçekleştirilmektedir. Tokat Taşhan hediyelik eşya bakımından zengin seçeneklerin sunulduğu bir mekan olarak çeşitli el sanatı ürünlerine yer vermektedir. Yazmacılar Çarşısı, Bakırcı gibi hediyelik eşya konusunda tercih edilen farklı yerler de bulunmaktadır.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir