Esenler otogarı adresi nedir

Şehirler arası otobüs ile yolculuk yapacakların genellikle en çok gidilen yerlerden birisi olan Esenler otogarı Bayrampaşa ilçesi sınırları içerisinde yer almakta ve buradan insanlara hizmet vermektedir. Esenler otogarı içerisinden kalkan otobüsler ülke içerisinde birçok noktaya gitmekte ve buradan insanları oralara götürmektedir. Esenler otogarından hareket eden otobüsler, ülkemiz içinde bulunan bütün illere ya da bu illerin çok yakın noktalarına yolcu taşımakta ve buralarda bulunan yolcuları da İstanbul’a getirmektedir. Bundan dolayı çok önemli bir görev üstlenmekte, bu görev neticesinde de otogarın içi her zaman çok yoğun olmaktadır. Aynı anda binlerce yolcu buralardan otobüse binmekte, o yolcuların yakınları ve otogarda görev yapan personel de düşünüldüğü zaman ortaya inanılmaz rakamlar çıkabilmektedir.

İstanbul’da bulunan Esenler otogarına İstanbul’da bulunan ya da buraya gelen kişilerin büyük bölümünün yolu düşmüş ve buradan otobüse binmiştir. Esenler otogarı Bayrampaşa ilçesinin Altıntepsi mahallesinin Esenler caddesinde bulunmaktadır. Otogarın yerini tam olarak bilmeyenler, etraftan herhangi bir esnafa ya da normal bir kişiye sorduğunda buranın tam adresini öğrenebilmektedir. Esenler otogarı İstanbul’da herkes tarafından bilinen bir noktada bulunmaktadır. Esenle otogarı daha önce İstanbul’da bulunan otogarların devamı niteliğinde olup ilk defa 1994 yılında hizmete açılmıştır. İlk açıldığı zamanda oldukça büyük bir yapıya sahip olan otogar zaman içerisinde daha da gelişmiş ve büyümüştür.

Bayrampaşa ilçesinin Altıntepsi mahallesinde bulunan Esenler otogarında yolculara yüzlerce otobüs firması hizmet vermektedir. Bu sayısı geçen zaman içerisinde bu seviyelere çıkmış ve hala da çıkmaktadır. Türkiye’de şehirlerarası hizmet veren bütün otobüs firmalarının bayisini Esenler otogarında bulabilmek mümkündür. Bundan dolayı burada çok sayıda otobüs firması ve buna bağlı olarak da çok fazla sayıda yolcu bulunmaktadır. İstanbul’un Anadolu yakasında da Harem otogarı olmasına rağmen Esenler otogarının yoğunluğu çok daha fazladır ve giderek de artmaktadır. Alternatif ulaşım yolları arttıkça buradaki yoğunluğun azalması nispeten azalması beklenmektedir. Fakat bu azalma şimdilik tam olarak gözlenmemekte olup aksine biraz daha artış gözlenmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir