Ümraniye Dudullu Tepesi Gezilecek Yerler

Ümraniye İstanbul gibi bir metropolün üçüncü en büyük ilçesi olmakla birlikte içerisinde Dudullu Tepesi ve Trabzon Park gibi birçok eşsiz manzara barındıran nadir alanlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra Ümraniye Anadolu yakasının en kalabalık ilçesi olma unvanını da taşımaktadır.

O halde hemen başlayalım, İster Ümraniye’de yaşıyor olun isterse de kısa bir süreliğine İstanbul’a gelmiş olun gezip görmeniz gereken ilk yer Dudullu Tepesi’dir. Yüksek bir alanda yapılandırılması sebebi ile de eşsiz bir manzaraya sahiptir. Daha önce burasının adını bile duymamışsanız bir de “Aşıklar Tepesi” olarak anıldığını da ekleyelim. Çamlıca Tepesi’ne benzerliği ile dikkat çeken Dudullu Tepesi mutlaka gezilmeyi hak eden bir yerdir. Üstelik ulaşımı da oldukça kolaydır. Üsküdar üzerinden minibüsler ya da otobüsler vasıtası ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer hususi araç ile gitmek niyetindeyseniz de Şile yolunu takip ederek Dudullu Kavşağı’ndan devam ederek meydana yönelebilir ve yine buraya ulaşabilirsiniz.

Tabi ki hazır Ümraniye’deyken sadece Dudullu Tepesi’ne gitmekle kalmayın. İlk müsait zamanınızda alın sevdiklerinizi yanınıza ve bu sefer de Tepeüstü’nde bulunan Trabzon Park’a gidin. Oldukça sakin ve huzurlu bir yerdir. Ayrıca Ümraniye Ormanı içerisinde yer aldığı için bol bol temiz havaya sahiptir. Eğer aceleniz de yoksa Trabzon Park’ta mangal yakabilir ve gününüzü daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Mangal yakmak istemiyorsanız, kafeterya ve restoranlarda da vakit geçirebilirsiniz. Burası İstanbul’un milyonları bulan nüfusundan uzaklaşıp kafa dinlemek için en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Hem Dudullu Tepesi’nde hem de Trabzon Park’ta biraz keyif yaptıktan sonra sırada Ümraniye’nin olmazsa olmaz yerlerinden bir diğerine, Ihlamurkuyu Ormanı’na da gidebilirsiniz. Burada da piknik yapma şansınız var. Üstelik konum olarak da yorulmazsınız. Çünkü Trabzon Park’ın hemen altında yer alıyor. Ama aynı gün her ikisini de gezeyim derseniz hem tadını çıkaramaz hem de sadece uzun uzun yürümüş olursunuz. Bu yüzden iki farklı günü tercih edin. İlla yürüyüş yapmak istiyorsanız Ihlamurkuyu Ormanı’nın içinde zaten yürüyüş ve koşu parkurları bulunmaktadır.

[Toplam: 3   Ortalama: 2.3/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir