Malatya Atatürk Havalimanı Uçak Biletleri

Adını en çok da yetiştirdiği kayısılardan dolayı bildiğimiz Malatya için Atatürk Havalimanı çıkışlarından başlayacak bir seyahat gerçekleştirme düşüncesinde iseniz önce detaylı bir şekilde uygun fiyatlı uçak bileti araştırması yapın ve sonra karar verin. Neticede her firma aynı fiyatlara götürmüyor. Fakat genel anlamda hizmet kaliteleri neredeyse eşit.
Peki hazır oraya kadar gitmişken nereleri gezmelisiniz?

• Gürpınar Şelalesi
Şelale Darende ilçesinde bulunmaktadır. Onu özel kılan en önemli özelliği ise tabi ki yükseklerden düşen suların ihtişamı ve çevresini saran ağaçların görsel tadıdır. Gürpınar Şelalesi aynı isimdeki çaydan beslenmektedir.
• Tohma Kanyonu
Eğer bu yılki Malatya tatilinizde Tohma Kanyonu’nu görmek isterseniz çok şanlısınız. Çünkü kanyon neredeyse 6 yıldır kapalıydı ve bu süre zarfında içerisine tek bir ziyaretçi dahi giremedi.
• Orduzu
Malatya’nın en ünlü mesire alanlarından bir tanesi olan Orduzu baştan sona çam ağaçları ile çevrilidir. O yaz sıcağında biraz serinlemek o arada da piknik yapmak istiyorsanız bu alan tam da size göre.
• Levent Vadisi
Mesire alanından sonra biraz da erken tarih kokulu bir yapılanmayı ziyaret etmek isterseniz Levent Vadisi sizlere mağaralar, farklı desenlere sahip yüzey şekilleri ve derin uçumlar gösterebilecektir.
• Karakaya Barajı
Otel tercihinizi Karakaya Barajı yakınlarından yaparsanız baraj gölüne çok daha kolay bir biçimde gidip gelebilirsiniz.
• Arslantepe Höyüğü
Arslantepe Höyüğü bugün geldiği son noktada yerli ve yabancı tüm turistlere açık hava müzesi olarak gösterilmektedir. Ancak tarihin çok eski zamanlarına doğru bir yolculuk yapmayı planlıyorsanız Arslantepe Höyüğü’nden daha iyi bir yer de bulamazsınız.
• Somuncu Baba Türbesi
Gidip mutlaka ziyaret edin. Belki biraz da istek ve arzularınız için dua edersiniz.
• Malatya Alışveriş Merkezi
Yakınlarınız şu anda Malatya’da olduğunuzu biliyor, öyle değil mi? Peki geri dönüşte onlara ne götüreceksiniz? Siz iyisi mi Malatya Alışveriş Merkezi’ni bir kereye mahsus da olsa ziyaret edin.
• Yeşilyurt
Malatya’nın güneyinde yer alan Yeşilyurt, bulunduğu şehre dair kolay anlaşılır ipuçları vermektedir. Tatilinizin son gününü mutlaka ona ayırın ve gezmeyi ihmal etmeyin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir