Atatürk Havalimanı Amasya Uçak Bileti

İstanbul şehrine bir iş dolayısı ile gelmiş ve tekrar yaşadığınız il olan Amasya için geri dönüşlerinizde kullanmak üzere uçak bileti arıyorsanız Atatürk Havalimanı ve diğer havalimanları üzerinden uygun fiyatlı uçak biletleri bulmanız mümkündür. Ancak önce detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Şehzadeler şehri olarak da bilinen Amasya, Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehrimizdir. Ancak bu şehrin ünlü olmasının en büyük sebebi tam ortasından geçen Yeşilırmak ve sahip olduğu Osmanlı mimari eserleridir. 113 bin kişinin içerisinde yaşadığı şehirde tarihi açıdan önemli olan birçok eser ve kalıntı bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse kral mezarlarından, Arkeoloji Müzesi’nden, Yeşilırmak ‘ın etrafındaki yalılardan, Amasya Kalesi’nden ve Fethiye Kalesi’nden kolaylıkla bahsedilebilinir. Her birinin kendine has bir hikayesi ve geçmişi bulunmaktadır. Ancak aralarında en çok ilgi gören eser şüphesiz ki Şehzadeler Konağı’dır.

Amasya’da yaşıyorsanız şehrin iklim özelliklerini bildiğinizden dolayı erken önlem alma şansınız her zaman vardır. Fakat bilmeyenler için burada Karadeniz iklimi ile Kara ikliminin tam ortası sıcaklık değerleri ve hava olaylarının yaşandığını belirtelim. Yani yaz ayları kurak geçebilmekte, kış ayları ise hafif yağışlı olabilmektedir. Burada bir ara geçiş ikliminin yaşandığını da göz önüne alırsanız bavulunuzu ve seyahat tarihinizi ona göre düzenleyebilirsiniz.

Öte yandan Kurtuluş Savaşı’nın en bilindik sahnelerinden biri olan Amasya Kongresi’nin burada yapılmış olması şehre Türk tarihi açısından ayrıca bir değer katmaktadır. Bununla birlikte Amasya’da yaşayan insanların en önemli geçim kaynağı tarımdır. Hatta en çok bilinen ürünü de pembeye çalan rengi ile küçük ve lezzetli olan elmalardır.

Son olarak da havaalanlarından bahsedelim. Amasya Merzifon Havalimanı ismi ile aynı ilçede yani Merzifon’da bulunmaktadır. Şehir merkezine ise 46 km uzaklıktadır. Eğer Amasya Merzifon Havalimanı varışlı bir seyahat gerçekleştirmişseniz diğer ilçelere ve merkeze taksileri, otobüsleri ya da seyahat firmanız aracılığı ile kiraladığın araçları kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Sizleri almaya gelecek birileri varsa bu yol da en az diğerleri kadar rahat bir ulaşım sağlamanıza yardımcı olabilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir