Sabiha Gökçen Tokat Uçak Bileti Bul

Tokat ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına uçuş süresi ortalama 1 buçuk saat olmakla beraber uçuşlar havayolu şirketleri tarafından aktarmasız ya da aktarmalı olarak yapılabilmekte aktarmalı uçuşlar Sivas ili üzerinden yapılmakta olup ortalama fiyatlar 130 TL’den başlayarak 170TLye kadar çıkabiliyor Sabiha Gökçen Havaalanından kalkacak uygun gün ve saate uçak bileti bulabilirsiniz.

Tokat’ta konaklama 3,4 ve 5 yıldızlı otellerde mümkün olabilmektedir. Otellerin fiyatlara sunulan hizmetlere ve otelin bulunduğu konuma göre farklılık göstermektedir. Tokat tarihi zenginlerin her yanını sardığı bir şehir olarak çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Şehrin doğal güzellikleri; Tokat Kalesi, Ballıca Mağarası, Sulusaray Kaplıcaları, Kaz Gölü, Mahperi Hatun Kervansarayı, Almus Barajı, Zile Kalesi ve çarşı içerisinde bulunan tarihi Sulusokak Çarşısıdır. Sulusokak çarşısında daha çok eski dönemlerin izlerini taşıyan eşya ve gereçlere rastlamak mümkün. Ballıca Mağarası, şehrin Pazar ilçesinde bulunmakta Türkiye’de benzersiz olan büyük salonlar içerisinde sarkıt ve dikitleri içermektedir. Yine Pazar ilçesine bağlı olan Üzümören kasabasında bulunan kuş cenneti olarak bahsedilen asıl adı Kaz Gölü olan sulak alan görülmeye değer güzelliktedir. Pazar ilçesinde bulunan bir başka tarihi yapıt ise Mahperi Hatun Kervansarayı’dır. Restore edilmesi ile yaz aylarında ilgiyi iyice üzerine çekerek gösterişli kapı kemerleri ile mimari yapısını ziyaretçilerine sunmaktadır.

Yeşilırmak üzerinde kurulu olan Tokat Almus Barajı, merkeze 34 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Barajın yan tarafındaki Tufan Tepe bu şehrin mesire yerlerinden biridir. Kıyısında birçok koy bulunan baraj çevresi ise ormanla kaplıdır. Ayrıca baraj su sporları için elverişlidir. Gece hayatı pek hareketli olan bir şehir olmasa da keyifle vakit geçirebileceğiniz sokak kafeleri bulunmaktadır.
Tokat ilinin yemek kültüründe Karadeniz mutfağının etkileri görülmektedir. Sebze yemekleriyle beraber et yemeklerinde de çeşitlilik fazladır. Etli dolma, Tokat kebabı, Tokat sarması, cevizli çörek, Tokat keşkeği, bat, gendüme çorbası, kuşburnu pekmezi, Tokat çökeleklisi, Zile pekmezi, Tokat çemeni Tokat’ta sıklıkla tüketilen yiyeceklerdendir. Şehre özgü gelenekleri barındıran lezzetlerden zile pekmezinin çok sayıda ülkeye ithalatı yapılmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir