Sabiha Gökçen Hatay Uygun Fiyatlı Uçak Bileti

Ülkenin güneyinde yer alan Hatay barış kenti olarak önemli bir konumdadır ve sırf bu nedenle bile yurt içi ya da yurt dışından yıl içerisinde birçok turisti ağırlamak üzere Sabiha Gökçen Havalimanından uygun fiyatlı ucuz bilet alınarak ziyaret edilmektedir. Turistler kenti ziyaret etmek için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden ulaşımlarını sağlayabilmektedir. Bu kanal ile uygun fiyatlı uçak bileti alınabilmektedir. İstanbul’un büyük ve merkeze yakın olan havalimanı daha ucuz fiyatlara bilet satışı gerçekleştirmektedir. Kişiler iller arasında yapacakları seyahatleri için ucuz bilet alımlarını erken rezervasyon seçenekleri ile gerçekleştirebilmektedir. Yanı sıra firmalar arasında fiyat karşılaştırması yaparak daha uygun havayolu şirketinden bilet alımları yapılmalıdır. Bununla birlikte bilet fiyatlarını firma web sitelerinden, karşılaştırmalı arama motorlarından öğrenmek mümkün olmaktadır.

İstanbul Hatay arası yolculuk 1 saat 35 dakika sürmekte olup ortalama 98 TL’den başlayan fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. İki şehir arasında ucuz bilet bulabilmek için rezervasyonun ortalama 56 gün öncesinden yapılması gerekmektedir. Pahalı fiyat seçenekleri genellikle yolculuğun yapılacağı gün gerçekleşmektedir. En düşük uçak bilet fiyatları ise; Salı günü iken en pahalı gün seçeneği Çarşamba olarak belirlenmektedir. Ekonomik uçuşlar için gün içinde en iyi saat akşam saatleridir. Gündüz uçuşları ise akşama nazaran daha pahalı olmaktadır. Kısaca akşam uçuşları paradan tasarruf ettirmektedir.

Düşük maliyetli havayolu şirketleri ucuz fiyat seçenekleri sunsa bile harici olarak bagaj, yiyecek ve içecek hizmetlerinin bunların dışında olduğu unutulmamalıdır. Tüm bu ekstra hizmetler için farklı ücretlendirmelerin yapılması söz konusu olmaktadır. Ek ücretlendirmelerin de dikkate alınması sonrasında fazladan ödeme yapılacağı unutulmamalıdır. Yaz aylarının grafiğine bakıldığında Temmuz ayının biletlerinin düşük fiyatlarla satışa sunulduğu görülmektedir. Hatay’a gidildiğinde görülen yerler arasında; Hatay Arkeoloji Müzesi, Habib-i Neccar Camii, Aziz Simeon Manastırı yer almaktadır. Kaplıcalar, kaleler, müzeler, St. Pierre Kilisesi şehirde görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile göz dolduran şehirde özellikle yaz aylarında yaylarının gezilmesi söz konusu olmaktadır. Yanı sıra mağaralar ve ünlü plajları ile turistlerin ilgisini çeken Hatay denizi ve doğal alanları ile görülmeye değer eşsiz bir kenttir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir