İzmir Harem Uygun Fiyatlı Otobüs Bileti

İstanbul Harem otogarı ile İzmir otogarı arasındaki mesafe yaklaşık 548 km olup otobüs yolculuğu ile ortalama olarak 6 buçuk saat sürmekle beraber Harem otogarında çok sayıda otobüs firma İzmire uygun fiyatlı seferler düzenlemekle kalmayıp bayram tatili ve yaz sezonlarında tatil dönüşü mağduriyeti önlemek amacıyla sefer sayılarını arttırma yoluna gidebilmektedir. İzmir turizmin geliştiği bir şehir olarak tatil olanakları ve konaklamanın da sağladığı koşullar sayesinde her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

İzmir gelişmiş tatil olanakları sunan bir şehir olup turizmin gelişmesiyle birlikte konaklama alanında da gelişme yaşanmıştır. Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında 3. sırada yer alan şehir hayatın tadını çıkarmak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Turizmin merkezi olan şehrin mutlaka görülmesi gereken yerleri İzmir Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, İzmir Kordon Boyu, Kadifekale, Agora, St. Polycarp Kilisesi, İzmir Tarihi Asansör’dür. Konal Meydanı’ndan başlayarak şehrin simgesi olan İzmir Saat Kulesi’ni görmekle gezinize başlayabilirsiniz. Günümüzde çevresine modern yerleşim yerlerinin de yapıldığı Kadifekale’yi ziyaret etmeden şehirden ayrılmak olmaz. Büyük İskender’in emri ile yapılmış olan tarihi eser İzmir’e tepeden bakmaktadır. Gün batımında mükemmel bir görünüme bürünen İzmir Koydon Boyu ise Cumhuriyet Meydanı’ndan İzmir Limanı’na kadar uzamaktadır. Eğer tatil için bu şehri tercih ettiyseniz ve İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet ediyorsanız tatilden çok huzurlu döneceksiniz.

Harem İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan semti olup İstanbul Boğazı’nın güney tarafında bulunmaktadır. Üsküdar ve Kadıköy meydanlarındaki kalabalık ve kargaşayı azaltmak amacıyla kuruluşu eskiye dayan bir otogardır Harem. Birçok otobüs firması buradan hareket etmektedir. İstanbul otobüslerinin neredeyse hepsinin uğradığı otogar, bütün illere otobüs seferleri düzenlemektedir. İstanbul trafiğin yoğun olduğu bölge olması sebebiyle otogara ulaşımın sağlanamadığı durumlar olabilmektedir.Ulaşım kolaylığı sağlayan otogar, şehir dışı hizmetlerinin yanı sıra şehir içi araçları ile de otogara ulaşım zorluğu yaşayanlara kolaylık sağlamaktadır.Feribot iskelesi ile de hızlı şekilde otogara gitmek mümkün. Toplu taşıma araçları ise şehir ulaşımında önemli bir işlev gerçekleştirmektedir. Minibüs, otobüs ve taksilerin kullanılması ile de otogara ulaşım sağlanabilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir