Harem Malatya Otobüs Bileti Ara

Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan önemli kentlerden biri olan Malatya ile İstanbul Harem arası gerçekleştirilen yolculuklarda otobüs seyahatleri oldukça uygun fiyatlı şekilde bileti ara seçeneği kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Şehre çevre illerden ve İstanbul, Ankara, İzmir gibi önemli noktalardan gerçekleştirilen yolculuklarda otobüs seçeneği sıklıkla tercih edilmektedir.

Tarihi kervan yolları, İpekyolu ve Kral Yolu üzerinde bulunan Malatya şehrinin tarihi oldukça eski çağlara uzanmaktadır. Doğası, kültürü ve çok eski çağlara uzanan tarihi ile mutlaka gezilmesi gereken illerden biri olan Malatya ilinde gezilip görülmesi gereken başlıca yerler; Arslantepe Ören Yeri, Eski Malatya Ulu Camii, Malatya Kalesi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Yeni Cami, Malatya Müzesi, Etnografya Müzesi, Levent Vadisi, Tohma Çay Kanyonu olarak söylenebilir. Rakımı yaklaşık olarak 900-150 metre olan şehir, Beydağ kuzey kısmında ve Malatya Ovası güney kısmında yer almaktadır. İklim özellikleri olarak karasal iklim etkisinin görüldüğü şehirde yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise sen derece soğuk ve sert hissedilmektedir. Bu nedenle şehre seyahat planlayacak kişilerin ilkbahar ya da sonbahar gibi mevsimlerde seyahat etmesi ideal olacaktır.

Malatya şehri denince akla gelen en büyük etkinliklerden biri Malatya Kayısı Festivali olmaktadır. Temmuzun ikinci haftası gerçekleştirilen bu festival, şehir için oldukça önemli bir turist ve ilgi kaynağı olarak bilinmektedir. Festival bölgenin en büyük festivallerinden biri olarak geçmekte ve içerisinde birçok farklı ve geniş çapta konser gibi etkinlikleri bulundurmaktadır. Kasım ayı ilk yarısında gerçekleştirilen Malatya Uluslararası Film Festivali de şehrin önemli etkinliklerinden biri ve sinemasever ziyaretçiler için şehre seyahat etme nedeni olmaktadır. Kristal Kayısı adlı ödüllerin verildi bu festivalde de birçok film gösterimi gerçekleştirilmekte ve birçok ünlü isim tarafından şehir ziyaret edilmektedir. Şehre 30 km uzaklıkta yer alan Erhaç Havaalanı aracılığı ile havayolu ulaşımı gerçekleştirilen ilden çevre il ve ilçelere genellikle otobüs seferleri sıklıkla tercih edilmektedir. İçerisinde yurtdışı terminali de yer alan Erhaç Havaalanı’ndan başta Almanya olmak üzere bazı Avrupa kentlerine direkt olarak ulaşım sağlanabilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir