Esenyurt Gezilecek Yerler Nasıl Gidilir

Esenyurt İstanbul içerisinde yer alan ilçelerden bir tanesi olup gezilecek yerler bakımından çok zengin olduğu için buraya gelen turistler nasıl gidilir şeklinde sorular sorarak buraya gelmenin yollarını aramaktadır. Bir ilçe olmasına rağmen büyüklüğü ile herkesi şaşırtan Esenyurt içerisinde çok sayıda tarihi ve turistik nokta bulunduğu için insanlar buraları görmek için hem ülke içinde hem de dışından buraya gelmektedir. Ayrıca İstanbul’a gelen kişiler zaman bulması halinde mutlaka buraya uğramakta burada yer alan önemli noktalardan bazılarını ziyaret etmektedir. Bu bakımdan kent turizmi için olumlu bir etkiye sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bahsedilen özellikleri sayesinde takdiri hak eden bir ilçe olduğu söylenebilir.

Esenyurt sınırları içerisinde yaklaşık 1 milyon insan yaşamakta ve bu insanların önemli bir kısmı Anadolu’nun farklı illerinden buraya iş ya da eğitim için gelmiştir. İş için gelen çok sayıda insan artık bir anlamda buralı olmuş ve buna göre hareket ederken eğitim amacıyla gelenlerin ise bir bölümü eğitimlerini tamamladıktan sonra burada kalmaya devam etmektedir. Diğerleri ise eğitimden hemen sonra farklı noktalara gitmektedir. Dolayısıyla da buranın sürekli değişen bir bölge olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olduğu bilinen Esenyurt’ta ziyaret edilecek noktaların başında Recep Tayyip Erdoğan Parkı gelmektedir. Söz konusu park İncirtepe Mahallesi içerisinde yer alır. Parkın içinde gölet, restoran, sosyal tesisler ve benzer alanlar bulunmakta olup bundan dolayı çok sayıda insan burada zaman geçirmektedir. Hem doğal bir görüntüsü hem de modern bir yapısı olan park, ilçenin en önemli yüzlerinden bir tanesidir. İlçenin farklı noktalarında çok sayıda müze yer almakta olup bunlardan bir tanesi Pelit Çikolata Müzesidir. İnsanların çikolataya olan ilgisi bilinen bir gerçektir. Çikolata severler tarafından yoğun olarak ziyaret edilen müzede çok farklı eserler yer almaktadır. Haftanın her günü buraya gelinebilmekte ve istenilen süre kadar müze içerisinde kalınmaktadır. Bunların dışında da çok sayıda güzellik bulunurken bunların bir kısmı doğal yapılardan meydana gelir ve bunlarda çok fazla ilgi görür.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir