Esenler Kilis Otobüs Bileti Ara

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Kilis ili ile İstanbul Esenler arasında seyahat gerçekleştirmek isteyen yolcular için otobüs bileti almak oldukça uygun fiyatlı ve erken rezervasyon ara seçeneği ile rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Yaklaşık olarak 1200 km ile gerçekleştirilen bu yolculukta havayolu seferleri tercih edilebildiği gibi otobüs seferleri de oldukça uygun fiyatlı ve rahat olduğundan sıklıkla kullanılmaktadır.

Kilis şehri, Türkiye için oldukça önemli tarihi ve kültürel yapılara ev sahipliği yapan, farklı kültürlerin harmanlanması ile kurulmuş bir şehirdir. Gaziantep, Kahramanmaraş, Suriye, Adana ve Osmaniye gibi önemli merkezlere oldukça yakın mesafede bulunan şehir içerisinde Hititler, Romalılar, Bizanslar ve Araplara ait birçok farklı yapı ve tarihi eseri barındırmaktadır. Sahip olduğu geniş kültürel değerler ve özellikle yemekleri ile ilgi gören şehre yerli ve yabancı turistik ziyaretler sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Şehirde bulunan ve mutlaka görülmesi gereken tarihi yerlerden bazıları; Kilis Ulucami, Şeyhler Camii, Paşa Hamamı, Haffaf Çeşmesi, Küçük Çarşı Çeşmesi, Tuğlu Hamam, Şeyh Abdullah Efendi Camii, Kurdağa Çeşmesi, Çukur Hanı ve Fellah Çeşmesi olarak sıralanabilir. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri arasında yer alan bu güzel şehirde gezilip görülecek yerler bir yerel gibi gezilmeli, günlük hayata karışılmalıdır.

Kilis denince akla gelen ilklerden biri de yemekleridir. Mutfağı ile dillere destan olan şehir, muazzam lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu güzel lezzetler tadılmadan dönülmemesi gereken seyahatlerde denenmesi gerek ilk lezzetlerden biri kebaplardır. Kebaplardan sonra Kilis tava ve firik pilavı da şehrin en meşhur yemeklerindendir. Bunlar dışında şehirde denenmesi gereken başlıca lezzetler; ekşili malhıta çorbası, Kilis kebabı, öççe, ezme, muşager dolması, şıhılmahşi, cennet çamuru ve miyoma helvası olarak sıralanabilmektedir. İl merkezinde konaklamak isteyen gezginler için her bütçeye uygun birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Özellikle merkezde konumlanmış olan lüks otellerden uygun fiyatlı apart ya da pansiyonlara varıncaya dek konaklanabilecek noktalar birçok alternatife sahiptir. Türkiye tarihinde önemli noktalardan biri olan ve multikültürel yapısıyla görülmeyi hak eden bu güzel il tarihi dokusu ve farklı kültürlere ev sahipliği yapan hoş görüsüyle ziyaretçilerini kucaklamaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir