Diyarbakır Harem Uygun Fiyatlı Otobüs Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan Diyarbakır ile İstanbul şehri Harem arasında gerçekleştirilecek yolculuklarda otobüs bileti sıklıkla tercih edilen uygun fiyatlı seçenekler arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 20 saat civarında süren bu yolculuk, günümüzde karayolunu kullanmayı tercih eden kişiler için oldukça uygun fiyatlarla erken rezervasyon seçenekleri ile sunulmaktadır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Diyarbakır şehri, Türkiye’nin ve bölgenin en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Büyük bir nüfus yoğunluğu bulunan şehirde genel iklim olarak karasal iklim etkileri görülmektedir. Yaz mevsimi şehirde çok sıcak geçerken kış mevsimi ise oldukça soğuk ve sert seyretmektedir. Diyarbakır denilince akla ilk gelenlerden biri meşhur yemekleri olmaktadır. Diğer Doğu ve Güneydoğu illerinde olduğu gibi Diyarbakır’da da et yemekleri ve hamur işinden yapılan yemekler özellikle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca kebabın da şehirde önemi çok büyüktür ve buna paralel olarak birçok ocakbaşı restoranı yerel lezzetleri müşterilerine sunmaktadır. Bunun dışında şehirde kelle paça ve birçok sakatat ürünü de sıklıkla tüketilmektedir. Birçok farklı medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapan şehirde farklı lezzetler denemek ve yerel yaşantıyı deneyimlemek olmazsa olmazlardandır.

Şehir, hava bakışı ile izlendiğinde kalkan balığı şeklinde görünen surlar çevresinde kuruludur. Oldukça eski dönemlerde inşa edilmiş olan surlar bilinen en eski surlar arasında yer almaktadır. Şehrin merkezindeki en hareketli hayat ve ticaret merkezleri bu surlar etrafında bulunmaktadır. Şehir merkezinde mutlaka yenilmesi gerekenlerden biri de merkezdeki hanlarda sunulan kahvaltılardır. Birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan ve tarih kokan bu şehirde mutlaka görülmesi gereken turistlik noktalardan başlıcaları; Asur Kalesi, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Müzesi, Cihannüma Köşkü, olarak sıralanabilmektedir. Diyarbakır iline otobüs aracılığı ile ulaşım özelikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Erzurum, Gaziantep gibi birçok farklı ilden gerçekleştiği gibi birçok ilçeden de seferler bulunmaktadır. Kolaylıkla ulaşılabilen otogarı ve güvenli otobüs yolculuğu ile bu güzel ile karayolu ulaşımı ile seyahat etmek her zaman tercih edilen bir seçenek olarak bulunmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir