Bayrampaşa AVM ve Gezilecek Yerler

Çok sayıda AVM bulunan Bayrampaşa turistlerin uğrak noktalarından bir tanesi olarak dikkat çekmekte ve gezilecek yerler bakımından farklı noktaların olması buraya olan ilgiyi de sürekli olarak arttırmaktadır. İstanbul ilçelerinden bir tanesi olan Bayrampaşa sınırları içerisinde yer alan gezilecek alanların önemli bir kısmı tarihi yapılardan meydana gelirken yakın zamanda inşa edilen yerler de çok büyük ilgi çekmektedir. Ülkemizin farklı noktalarından buraya gelen turistler bölgenin ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. Bunların dışında ilçenin sahip olduğu konaklama imkanlarının çok fazla olması ilçeye gelen insanların bu alandaki ihtiyaçlarını da etkili bir şekilde karşılanmaktadır. Her bütçeye göre otel olması çok ciddi bir avantaj oluşturmaktadır.

Bayrampaşa içerisindeki gezilecek yerlerin başında Buz Müzesi gelmekte olup müzede sergilenen eserler yerli ve yabancı turistlerin çok büyük ilgisini çekmektedir. Bu müzeye gelen insanlara girişte özel bir kıyafet giydirilmekte ve böylece gelen kişiler soğuktan korunmuş olmaktadır. Müzenin içindeki bir bölümde ayrıca heykeltıraş kursu da verilmektedir ki bu kursta buzlar kullanılmaktadır. Bu bakımdan son derece farklı bir nokta olarak dikkat çekmektedir. Bayrampaşa’da bulunan dev akvaryum gezilecek bir başka önemli noktadır ve buraya yıl içinde binlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir. Akvaryumun içerisinde çok sayıda canlı türü bulunmakta ve bunlar çok ciddi ilgi görmektedir. Özellikle çocukların bu akvaryumlara olan ilgisi her geçen gün artmaktadır.

Bayrampaşa sınırları içerisinde yer alan en ilgi çekici yerlerden bir tanesi Jurassic Land Müzesidir. Burası aynı zamanda bir tema park özelliği de gösterir. İçerisinde yer alan dinozor heykelleri çok büyük ilgi görmektedir. İstanbul’a gelen insanların çok büyük bir kısmı vakitleri olması durumunda burayı ziyaret etmekte ve bol bol fotoğraf çektirmektedir. Bölgede yer alan restoranlar da çok büyük bir ilgi çekmektedir. Söz konusu restoranlardan bazıların dünya mutfağının en önemli lezzetleri misafirlere servis edilirken istenmesi halinde yöresel yiyecekler de burada bulunabilir. Çok önemli aşçıların görev aldığı restoranlardan bazıları Avrupa çapında üne sahiptir. Buralar için dahi kente gelenler vardır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir