Batman Sabiha Gökçen Ucuz Uçak Bileti Ara

Türkiyenin güneydoğusunda bulunan Batman ilinden Sabiha Gökçen Havaalanına uçak yolu ile aktarmalı ya da aktarmasız olarak sağlanan ulaşım yaklaşık olarak 1 saat 55 dakika sürmekte ve online sitelerin ara butonundan ucuz uçak bileti bulabileceğiniz uçuşta ortalama fiyatlar 150 TL civarında gidiş dönüş olarak dönemsel olarak değişerek çoğu firma her hafta uçuşlarını düzenli olarak düzenlemektedir.

Batman son yıllarda gösterdiği gelişmeler sonucu nüfusun %80’inin şehirde yaşamaktadır. Kültürel zenginlikleri ile ön plana çıkan şehir kilise, mağara ve manastırları ile görülmeye değecek çeşitli güzelliklere sahiptir. Batman’da gezilecek yerlerin başında Hasankeyf gelmektedir. Hasankeyf tarihi bir öneme sahip olup Dicle’nin iki yakaya böldüğü bir ilçedir. Batman ilinin ne önemli eserlerini içerisinde barındıran Hasankeyf’in,binlerce yıllık tarihe sahip olduğu bilinmektedir. Buraya hava yolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Karasal iklimin görüldüğü Hasankeyf, Dicle nehrinin etkisiyle yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Bölgenin turizm merkezi haline gelmeyi başaran Hasankeyf çevresinde çöl rüzgarlarının etkisi de görülmektedir.

Batman’ın gezilecek yerleri arasında Hasankeyf Mağaraları, Hasankeyf Ören Yeri, Hasankeyf Yolgeçen Hanı, Malabadi Köprüsü, Zeynel Bey Kümbeti, Memikan Köprüsü bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile Güneydoğu’yu güzelleştiren ve geliştiren Batman’a ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Batman’da konaklama hizmeti olarak kamu kurum ve kuruluşların hizmetleri bulunmakla birlikte özel sektör alanında da çok sayıda yıldızlı ve belgeli otel bulunmaktadır. Batman şehir içi ulaşım minibüs ve otobüs toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Otobüslerin bulundukları durakları gösteren bir telefon uygulaması sayesinde site yoluyla anlık takip edilen ulaşım sistemi kolaylık sağlamaktadır. Otobüslerde ücretsiz olarak internet hizmeti de sunulmaktadır.

Şehrin yöresel yemekleri ise genellikle hamur işlerinden ve et ve süt ürünlerinden oluşmaktadır. İçli köfte, mumbar, şam böreği, çiğ köfte, perde pilav, bağırsak dolması, tandır ekmeği yöresel lezzetler arasında en başta gelenlerdir. Batman ilinin popüler restoranları ise sac tavası ile ünlü olan çömçe Lokantası, kahvaltı ve akiam yemekleri için hoş bir mekan olan Petrol ve baklavalarının kara fırında hazırlayan İnaloğlu Baklava’dır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir