En Güzel Sancaktepe Restoranları

Anadolu Yakasında yer alan Sancaktepe en güzel mesire alanlarının bulunduğu bir ilçe olmakla birlikte farklı restoranları bir arada tutan bir bölge olarak da ön plana çıkmaktadır. İlçenin kendine has yapısı sayesinde birbirinden farklı lezzetleri sunabilen restoranlara ev sahipliği yapması da mümkün olmaktadır. Yine bölgenin eski bir tarihi geçmişinin bulunması, çok sayıda tarihi eserin ilçede yer almasını da mümkün kılmaktadır. Bunlar arasında Damatris Sarayı, Abdurrahman Gazi Türbesi ve Arap Hekim Camii en çok bilinen tarihi eserler arasında yer almaktadır. Ayrıca Sancaktepe yazlık saraylarıyla da ön planda bulunan bir semttir. Zira bölgede eski dönemlerden bu yana yazlık saray olarak kullanılan yapıların varlığı bilinmektedir.

Sancaktepe restoranları denilince ilk akla gelen mekan; Bervaze Ortadağ Sosyal Tesisleridir. Bu tesislerin harika bir seyir terasına sahip olması, güzel bir manzara eşliğinde lezzetli yemekleri tatma fırsatını misafirlerine sunmaktadır. Sosyal tesislerde pek çok farklı lezzet üstelik oldukça uygun fiyatlı olara müşterilere sunulabilmektedir. Mükemmel kahvaltı seçeneklerinin yanı sıra farklı kebap yemekleri de ziyaretçilere bu tesis vasıtasıyla sunulmaktadır. Yine bölgede hizmet sunan Fatih Restoran da etkileyici menüleriyle müşterilerinin karşısına çıkabilmektedir. Özellikle ızgara çeşitleri söz konusu olduğunda buranın tek kelimeyle harika yemekler çıkartabildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Yine özel menüler ve zengin aperatif yiyeceklerin sunulmasında etkili olan bu restoranın müşteri sayısını gün geçtikçe arttırdığını da söylemek mümkün olmaktadır.

Sancaktepe ilçesinde canınız eğer tatlı çekerse; Emre Pastanesi tam size göre. Pastanede çok sayıda farklı tatlıları bir arada bulmak ve oldukça uygun bir fiyata bu tatlılardan tatmak mümkün olmaktadır. Yine kebap ve aperatif yiyecekler söz konusuysa Çukurova Kebap & Adana Dürümcüsü alternatif seçeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Sıralanan bu lezzet mekanları aynı zamanda evlere servis yapabilen restoranlar olarak da ön planda yer almaktadır. Erzurum Cağ Kebap Salonu, ziyaretçilerine Erzurum ilinin en önemli lezzetleri arasında yer alan cağ kebabı tatma olanağını ziyaretçilerine sunmaktadır. Böylece Erzurum’a gitmeden şehrin lezzetlerini tatmak mümkün olmaktadır. Sancaktepe ilçesinde günümüz itibariyle sıralanan bu lezzet merkezleri haricinde çok daha fazla restoranın bulunduğu bilinmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir