Sabiha Gökçen Amasya Uçak bileti

Doğal güzellikleriyle ve tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan bir şehir olan Amasya son zamanlarda İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden bölgeye havayolu ile gelen ziyaretçi sayısını arttıran bir şehir olduğu için bölgede uçak bileti satın almak için alternatif seçenekler geliştirilmektedir. Böylece uçak bileti satın almak isteyen yolcular oldukça pratik bir şekilde biletlerini satın alabilmektedir. Amasya şehrine havayolu ile gelmek isteyen yolcular için İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı önemli kazanımlar sunmaktadır. Zira bölge için indirimli bir şekilde uçak bileti satın almak gibi avantajlı seçenekler bu havalimanında sunulmaktadır. Bundan dolayı Amasya şehrine gelen yolcuların son zamanlarda havayolu ulaşımını daha sık tercih ettikleri de bilinmektedir.

7 bin yıllık tarihi geçmişi bulunan Amasya, Harşena Dağının eteklerine kurulmuş bir şehrimizdir. Geçmişten günümüze uzanan süreç içerisinde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Amasya, çok sayıda bilim insanı, şair ve sanatkarlar yetiştirmiştir. Yine Osmanlı Devleti döneminde çok sayıda şehzadeye eğitim verilen şehirde Osmanlı eserlerine rastlamak da mümkün olmaktadır. Ülkemizin mutlaka görülmesi gerekli olan şehirleri arasında yer alan Amasya, çok sayıda müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Amasya Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi ve Hazeranlar Konağı Müze Evi bölgedeki önemli uğrak yerleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra şehirde çok sayıda camii ve medreseye de rastlamak mümkün olmaktadır. Amasya Fethiye Camii, Haliliye Medresesi ve Çelebi Mehmet Medresesi bölgede en çok ziyaret edilen tarihi eserler arasında yer almaktadır.

Amasya Kalesi, Helenistik dönemde inşa edilmiş ve Osmanlı döneminde de etkinliğini arttırmış bir tarihi eser olarak büyük beğeni kazanmaktadır. Bunun yanı sıra Kral Kaya Mezarları gibi eşsiz bir tarihi zenginliğe de ev sahipliği yapan şehirde çok sayıda farklı özelliğe sahip tarihi eserlerin bulunduğu bilinmektedir. Ayrıca Borabay Gölü, Terziköy Kaplıcası ve Yedi Kuğular Kuş Cenneti gibi doğal güzellikleri de bölgeyi ziyaret edenler için müthiş seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehrin bütün bu güzellikleri sayesinde bölgeyi havayolu ile ziyaret eden kişi sayısının her geçen gün artış gösterdiği bilinmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir