Sabiha Gökçen Alanya Gazipaşa Uçak bileti

Turizm denilince ilk akla gelen şehirlerden birisi olan Alanya İstanbul üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı aracılığıyla bölgeye gelmek isteyenler için çok sayıda alternatif seçeneği sunmuş bir belde olduğu için Gazipaşa uçak bileti satın alma hizmetlerinin kalitesi konusunda da adından sıkça söz ettirmektedir. Bundan dolayı her yıl bölgeye havayolu ile gelen yolcu sayısının önemli bir sayıda artış gösterdiği söylemek de mümkün olmaktadır. Bu durum esasında bölgede sunulan havayolu ulaşım hizmetinin kalitesiyle de doğrudan ilgili olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira gerek Sabiha Gökçen Havalimanı hizmetlerinin gerekse Alanya Gazipaşa ulaşım hizmetlerinin müşteri memnuniyeti odaklı olması, her iki şehir arasında havayolu ile seyahat edecek kişi sayısının artmasını mümkün kılmaktadır.

Alanya geniş kumsalları, plajları, modern konaklama hizmetleri ve sayısız tarihi eserleriyle ön planda olan bir turizm beldesidir. Bunun yanı sıra bölgede çok sayıda güzel balık restoranlarının bulunduğu bu restoranların mükemmel lezzetleri misafirlerine sunabilme kabiliyetine sahip oldukları da bilinmektedir. Bunun yanı sıra yarım ada üzerine kurulmuş olan turizm merkezinin, tam bir tatil cenneti olduğunu söylemek de mümkün olmaktadır. Şehrin hem doğal güzellikleri hem de tarihi güzellikleri ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. 13. Yüzyılda inşa edilmiş olan Selçuklu kalesi günümüzde de etkileyici görüntüsüyle ayakta kalmış bir tarihi eser olarak büyük beğeni toplamaktadır. Yine bölgede yer alan anıtsal güzelliğiyle ön planda yer alan Kızıl Kule görülme değer olan tarihi eserler arasında yer almaktadır.

Alanya’da yer alan Damlataş Mağarası macera severler için sıra dışı bir gezi rotası olarak tanımlanmaktadır. Yine mağaranın yakınında bulunan Etnografya Müzesi ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bunun yanı sıra tekne aracılığıyla 3 Deniz Mağarasına ulaşarak doğal güzellikleri görmek mümkün olmaktadır. Ayrıca Fosforlu Mağara olarak isimlendirilen mağarada da sıra dışı doğal güzellikleri görmek mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Alanya şehrine gelen turist sayısının her geçen gün artış göstermesinin doğal sonucu olarak, bölgede havayolu ulaşım hizmetlerinin her geçen gün gelişim gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir