Antakya Atatürk Havalimanı Ucuz uçak bilet

Ülkemizin son yıllarda en çok kullanılan havalimanı adreslerinden biri olan ve Antakya bulunan Atatürk Havalimanı çok yoğun bir uçuş trafiğine sahne olurken aynı zamanda bu yapılan uçuşların ucuz uçak bileti ile yapılması firmalar tarafından sağlamaktadır. Antakya Atatürk Havalimanı sınır bölgesinde bulunduğu için son yıllarda bu havalimanı bölgedeki uçak seferlerinin yapılmasında firmaların çok daha fazla sefer düzenlemesine ve dolayısıyla ucuz uçak bileti satışı yapılması konusunu ortaya çıkarmıştır. Ülkemizde çok farklı kültürleri bünyesinde birleştirmiş şehri olan Antakya’da havalimanı olması bu kültür alışverişinin çok daha yoğun yapılmasına yardımcı olmaktadır. Bu şehre uçak seferi düzenleyen firmalar sefer sayılarının artması ile kampanyalar düzenlemekte ve bu kampanyalar ile uçak seferleri oldukça uygun fiyata gelmektedir.

Antakya güneyde Suriye ile sınırımızda yer alması sebebiyle çok fazla sınır şehri özelliğine sahip bulunmaktadır. Bu şehre gelen misafirler şehrin kültür mozaiğine yenilerini katmaya devam etmektedir. Antakya şehri Unesco tarafından barış şehri olarak seçilmiş bir şehirdir. Bu şehrin tarihi eserleri arasında pek çok caminin yanında kiliseler ve manastırlar da yer almaktadır. Günümüzde de farklı dinlerden kişilerin sevgi ve saygı çerçevesinde komşuluk yaptığı bu şehirde ülkemizin en zengin kültür çeşitliliğini görmek mümkün olmaktadır. Şehirdeki pek çok müze ve tarihi eser farklı kültürlerin burada hoşgörü içinde yaşamaya devam ettiğini gösteren eserlerle doludur. Bu müzelerin gezilmesinin yanında pek çok farklı eser de ziyaretçilerini beklemektedir.

Antakya dağlarında pek çok güzel kokulu dağ bitkilerinin toplandığı aynı zamanda portakal, limon ve zeytin ağaçları tarafından çevrilmiştir. Toplanan bu farklı bitkiler ve meyveler Antakya yemek kültüründe çok önemli bir yere sahip bulunmaktadır. Antakya yemekleri tat ve aroma olarak oldukça farklı ve lezzetlidir. Bu yöreye ait olan ve burada yaşayanlar tarafından sık sık yapılan yemekler arasında içli köfteye benzeyen oruk, fellah köftesi, humus, muhammara, mütebbel, şişperek çorbası, biberli ekmek, kömbe gibi lezzetler yer almaktadır. Bu yemekler Türk kültürünün yanında özellikle Arap kültüründen de izler taşımaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir