Kütahya Atatürk Havalimanı uçak biletleri

Ülkemizin Ege Bölgesinde yer alan ve bu yörenin kültürünü en iyi yansıtan şehirlerinden olan Kütahyaya İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı olarak yapılan uçak seferleri uygun uçak biletleri satışı ile yoğun şekilde gerçekleşmiştir. Kütahya’da yer alan Zafer Havalimanına İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı olarak yapılan bu seferler çok sayıda kişin uygun fiyat biletlerini imkanlarını değerlendirerek havayolu ile ulaşım yapmasını sağlamaktadır. Ege Bölgesinin şirin kenti Kütahya kültürel mirasın en güzel şekilde yaşatıldığı şehirlerden biri olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu şehre yapılan gezilerde havayollarının kullanılması sebebiyle özellikle büyük şehirlerden ve Kütahya’ya uzak yerlerde bulunan kentlerden birçok kişi bu şehri gezmeye gelebilmektedir.

Kütahya Ege kültürünün en canlı örneklerinin yaşandığı bir şehirdir. Bu şehir çinileri ile ünlü bir şehirdir. Çinilerin süslediği şehre gelenler buradan mutlaka çini bir hediyelik eşya veya hatıra alarak gitmektedir. Bunun yanında bu şehirde pek çok kaplıca bulunmakta ve yıl içerisinde bu kaplıcalara düzenli olarak misafirler gelmektedir. Osmanlı’nın yetiştiği ve geliştiği yerlerin burada bulunması sebebiyle tarihi gezilerde çok fazla ziyaretçi buraları görmeye gelmektedir. Kütahya’da gezilmesi gereken tarihi eserler ve dini yerler olarak Dönenler Mevlevihanesi ilk sıralarda yer almaktadır. Burayı Çini müzesi ve Çinili Camii takip etmektedir. Arkeoloji müzesinde Kütahya’nın tarihini aydınlatan pek çok eser yer almaktadır. Ayrıca Kütahya Kalesi de görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Dumlupınar Şehitliğinde ise Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde savaşanlara ait eserler yer almaktadır.

Kütahya’da Domaniç ormanları doğal mirasımız adına oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu ormanda kırk farklı bitki türü bulunmaktadır. Burada bulunan ağaçları görmek üzere ziyaret edenlerin sayısı hiç de az değildir. Tabiat ve tarihi bir arada yaşamak isteyenler Kütahya’ya mutlaka gelmelidir. Buraya uğrayanlar kızılcık tarhanası, sıkıcık çorbası, cimcik, haşhaşlı gözleme, ilibada dolması, Kütahya küp eti, sini mantısı yemeden bu şehirden ayrılmamalıdır. Bunların yanında Kütahya’nın köylerinde devam eden yöresel kıyafetlerin özellikle kadınlar tarafından giyilmesi bu şehrin kültürünün devam ettirilmesi olarak görülmeye değerdir. Şehrin bütün bu özellikleri sayesinde bölgeyi ziyaret eden kişi sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir