Bursa Atatürk Havalimanı Uçak Bileti Ara

Marmara Bölgesinin yeşil doğasıyla ön plana çıkan bir ili olan Bursa ile İstanbul arasındaki havayolu ulaşımı noktasında Atatürk Havalimanı oldukça etkin bir özelliğe sahip olduğu için bölgede uçak bileti satın almak ya da bilet ara uygulamasına erişmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Tarihi güzellikleri ve doğal güzellikleri ile ünlü olan Bursa şehrine Türkiye’nin birçok köşesinden karayolu, demiryolu ya da havayolu uçak bileti ara ile ulaşım ayrıca İstanbul’dan da Atatürk Havalimanı aracılığı ile direkt ulaşım mümkündür. Hem turistik anlamda hem de sanayi anlamında meşhur olan, turisti ve ziyaretçisi eksik olmayan Bursa’ya havayolu ile İstanbul’dan ulaşım oldukça pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bursa; tarihi ve doğal güzellikleri ile ön planda olduğu gibi aynı zamanda kültürel bir hazineye de sahiptir. Milliparkları, Uludağ, şelaleler ve kaplıcaları gibi birçok doğal güzelliği içinde barındırmasının yanında Osmanlı’nın kültür, sanat ve mimari merkezidir. Eğer şehir merkezinden uzaklaşılma imkânına sahip olunursa mutlaka İznik, Cumalıkızık Köyü, Oylat Kaplıcaları, Uludağ ve Tirilye gibi doğal güzelliklerin görülmesi gerekmektedir. Şehir merkezinde zaman geçirmek isteyenler için de birçok seçeneğe sahip olan bu güzel şehirde yapılacak aktivite sayısı oldukça fazladır. Bursa şehir merkezinde görülmesi gereken yerler ise Kapalıçarşı, Tophane, İnkaya Çınarı, teleferik gibi yerlerdir. Kapalıçarşı’da ipeklerin arasında kaybolarak kültürel bir seyahat yaşayabilir, Mudanya ve Tirilye ’de Rum mimarisinin tadını çıkarabilir, Uludağ’ın eteklerinde kestane ormanlarında doğaya hayran olabilir, ülkemizin en uzun teleferiğinde şehri tepeden izleme keyfini yakalayabilirsiniz. Ayrıca Bursa denilince unutulmaması gereken şeylerden biri de yemek kültürüdür. Bu güzel şehre gitmişken İskender Kebap, kestane şekeri ve pideli köfte yemeden dönülmez diyenler için şehir merkezinde birçok yöresel restoran bulunmaktadır.

Türkiye’deki en gelişmiş şehirlerden olan Bursa, ulaşım açısından da birçok alternatife sahiptir. Şehirde bulunan Yenişehir Havaalanı aracılığı ile Türkiye’nin birçok şehrine uçabilmek mümkündür. Bursa havaalanından şehir merkezine ile 80 nolu belediye otobüsü kullanılarak ulaşmak mümkündür. Otobüs seferleri sık olmakla birlikte akşam saatlerinde seferin az olmasına dikkat edilmesi gerekebilir. Ayrıca havaalanından şehir merkezine ulaşım için taksiler ve araç kiralama gibi hizmetler de tercih edilebilir. Ayrıca havaalanından şehir merkezine ulaşım için otobüs ve taksi dışında Yenişehir ilçesinden kalkan ve havalimanına uğrayarak Bursa Doğu Garajına ulaşım sağlayan dolmuşlar da kullanılabilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir