Atatürk Havalimanı Konya Uçak Bileti Bul

Tarihi güzellikler ve kültürel miras dendiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri olan Konya ulaşım açısından da konumu nedeniyle havalimanı bulunan ve uçak bileti bul hizmetinin gelişmiş olduğu bir şehir olarak ön plana çıktığı için Atatürk havalimanı üzerinden bilet satın alınabilen bir şehir konumundadır. Kısa sürede ve pratik şekilde yapılabilecek bu yolculuk ayrıca iş seyahatleri açısından da oldukça avantajlı ve tercih edilebilirdir.

Türkiye’nin yüz ölçümü açısından en büyük şehri olan Konya, İç Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 2.200.000 civarındadır. İklim olarak karasal iklime sahip olan şehirde kışlar genellikle sert geçmekte yazlar ise oldukça kurak ve sıcak seyretmektedir. Özellikle tarihi yerleri ve kültürel mirası ile ön plana çıkan Konya’da gezilip görülecek yerler ve yapılabilecek aktiviteler de oldukça fazladır. Mevlana Celaleddin Rumi türbesi ve dergâhını da içinde bulunduran şehirde Mevlana müzesi mutlaka görülmesi gereken yelerdendir. En eski yerleşim yerlerinden biri olan Çatalhöyük de Konya şehrinde bulunmaktadır. Ayrıca Nasreddin Hoca türbesi de Konya’da bulunmakta ve ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Konya denmişken Konya mutfağı da ilk akla gelenlerden biridir. Konya mutfağında özellikle ünlü olan yemekler ise etli ekmek, fırın kebabı ve tirit olarak sıralanabilir. Ayrıca Konya Mevlana şekeri de hem tadılması gereken hem de dönüşte tanıdıklara götürülebilecek bir ikramdır.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan havaalanı, orta büyüklükte olmakla birlikte askeri ve de sivil olarak hizmet vermektedir. 2000 senesinde sivil kullanıma açılan Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ise oldukça kolay gerçekleştirilmektedir. Selçuklu ilçesinde yer alan Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine özel hava taşıma araçları ile taksi ve araç kiralama gibi araçlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca Konya Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen ve en hızlı seçenek olan taksiler de sıklıkla kullanılmaktadır. Havaalanında 24 saat hizmete açık olan taksiler zaman kaybetmek istemeyen müşteriler için ideal bir tercih olabilir. Ayrıca havaalanı özel otobüsler ile de yaklaşık 30 dakika içinde rahat bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir