Maltepe Carrefour Alışveriş Merkezi

Kentsel dönüşüm sayesinde yepyeni bir yapıya sahip olan Maltepe ilçesinin görüntüsünü değiştirme adına yapılan çalışmaları neticesinde Maltepe 75 bin metrekareye Carrefour Alışveriş Merkezi mekanına sahip olmuştur. Yapılan yeni yapılar ile güzel bir çehreye sahip olan Maltepe ilçesinin ihtiyacı olan yaşam merkezi inşa edilen Maltepe Carrefour Alışveriş Merkezi ile kapatılmıştır. Yapımı çok uzun bir zamana yayılan mekandaki kiralık alanların toplamı 75 bin metrekare olup çeşitli markalar tarafından kiralanarak aktif hale getirilmiştir. Üç katta faaliyet gösteren AVM’nin altında 3 bin 500 araçlık otopark bulunmaktadır. Üç katlı alışveriş merkezinde bulunan yeme içme alanları, restoran, kafe, yaşam alanları ve mağazaların sayısı 250 civarındadır.

2005 yılında ilçe halkının hizmetine açılan Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nin büyütülmesi yönündeki çalışmalara CarrefourSA 70 milyon Euro’luk yatırımla destek olmuştur. Ülkemizde 20 yılı aşkın süre boyunca hem marketindeki yaptığı perakende satışları hem de yatırımcı yönü ile aktif bulunan CarrefourSA mekana yaptığı yatırımla alkışı almıştır. Yapılan destekle ve yatırım ile Maltepe Park doğru zamanda değişen ve gelişen sektör şatlarına uygun olarak talep ve isteklere cevap verecek şekilde büyümüştür. CarrefourSA ile birlikte Maltepe Park Anadolu yakasının en güçlü yaşam mekanlarından biri haline gelmiştir. Alışveriş merkezinin zemin katında hizmet veren CarrefourSA Hipermarket de uygun fiyat ve kaliteli ürünleri ile alanda yapılan alışverişe canlılık katmıştır.

Modern şehir parkı konseptine dayanan mimarisi ile de dikkatleri çeken merkezde yaşam tarzının ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizin ve dünyanın seçkin markalarının mağazalarının bulunduğu Maltepe Park İstanbul Anadolu yakasına farklı bir soluk getirmiştir. Victoria’s Secret, Cinemaximum, CarrefourSA Hipermarket, Apple, C&A, Zara, Oysho, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Zara Home, Sephora, Koton, LC Waikiki, D&R, YKM, TeknoSA Exxtra ve daha birçok mağaza üç katlı parkta yer almaktadır. Yaklaşık 250 mağaza, 8 sinema salonunun bulunduğu mekanda doğal bir atmosfer oluşturmak amacı ile özel bir teras yapılmıştır. 36 kafe ve restoranın bulunduğu yeme içme alanlarında sadece ülkemizin yemekleri ve fast food değil dünya lezzetlerini de bulmak mümkündür.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir