Kocaeli Harem Ucuz Otobüs Bileti

Kocaeli şehrinin merkezinde bulunan terminalden İstanbul Harem otogarı arası yaklaşık 97 kilometre olup otobüs yolculuğu ile ortalama 1 saat 45 dakika sürmektedir ki ucuz bilet alınarak güzel bir seyahat gerçekleştirebilir. Diğer yolculuklara göre daha ucuz bir seyahat gerçekleştirmek isteyen Harem yolcuları bunu otobüs ile farklı şehirlerden İstanbul Anadolu yakasına yolculuğunu Kocaeli üzerinden geçerek yapan firmaların bileti ile gerçekleştirebilirler. Kocaeli, İstanbul’a çok yakın bir şehrimizdir. İç bölgelerden İstanbul’a giden otobüslerin bazıları Kocaeli otogarında mola vermektedir. Mola verdiği otogardan boş koltuğu varsa yolcu alan firmalar direkt İzmit’ten kalkan araçlara göre daha uygun fiyatla bilet satabiliyorlar. Koltuğu boş gitmekten ise biraz daha uygun fiyatla sattığı biletlerle dolu olarak yoluna devam etmektedir.

Genel merkezi İzmit’te bulunan şehrin şirketi Efe Tur’un sabahın erken saatinde yani saat 06.15’de aracı vardır. Bu kadar erken saatte aracın olmasının sebebi İzmit’te oturup İstanbul’da veya İstanbul yolu üzerinde çalışan insanları işine yetiştirmektir. Çalışan sayısının az olmadığı düşünüldüğünde bunun bir ihtiyaç olduğu görülecektir. Ayrıca Gürkan Turizm’in otogar hareketli 06.46, 07.30, 08.10, 09.10, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 20.15’te seferleri bulunmaktadır. İstenilen saatte araç bulma şansının olması yolcuları rahatlatmaktadır. İstanbul veya Kocaeli trafiğine takılmadığı müddetçe seyahat 1 saat 25 dakika kadar sürmektedir. İki şehrimizin trafiğinin yoğun olduğu düşünüldüğünde sürenin değişebileceğini hesaba katmak gerekecektir ki bu süre en fazla 2 saat 15 dakikaya kadar çıkmaktadır.

Gürkan Turizm ve Efe Tur’un dışında güzergah üzerinden geçen diğer firmalar ile de yolculuk yapılabilmektedir. Yakın olması ve sefer sayısının çok olmasından dolayı otobüs bileti fiyatları 23 TL civarındadır. Firmaların kişilere özel tasarladığı ve her yolculuğun puan kazandırdığı kartlar ile biletin alınması durumunda biraz daha indirim yapılabilmektedir. 1 veya 2 TL civarında olan bu indirimlerin yanında kartta biriken puanlar zamanla bedava yolculuğa dönüşebilmektedir. Özel cihazlar ile donatılmış olan araçlar ile yapılan seyahat de film ve dizi izleme, müzik dinleme ve oyun oynama fırsatı bulunmaktadır. Özellikle sabahın erken saatlerde yolculuk yapanların rahat edebileceği konforda koltuklar ve geniş diz mesafesi yolcuları rahat ettirmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir