Harem Van Otobüs Bileti Ne Kadar

İstanbul Harem ile Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van şehrimizin arasında 1700 kilometrelik uzun bir mesafe olup otobüs ile karayolu yolculuğunun planını yapanlar bileti ne kadar diye araştırdıklarında 150 TL olduğunu görecektir. Ne kadar uzun sürecek olursa olsun Avrupa yakasından Van şehrine otobüs ile gitmek isteyenler ya Harem Otogarından ya da Samandıra Terminalinden bileti almalıdırlar. Günümüzde Van’a giden firmalar maalesef ki otogar olarak Hare Otogarını pek fazla tercih etmemektedirler. Genellikle otobüs firmaları kalkış noktası olarak Samandıra Terminali’ni kullanmakta olup nadir bazı şirketler Harem’i kullanmaktadır. Farklı yerler görmek ve gezerek Van’a gitmek isteyenlerin daha çok tercih ettiği otobüs yolculuğu yaklaşık olarak 23 veya 24 saat sürmektedir.

İki nokta arasında Metro, Van Gölü ve Best Van otobüs firmaları ulaşım yapmaktadır .Gün içerisinde İstanbul Anadolu yakasından Metro Turizm’in öğle 12.45, 14.45 ve akşama doğru 16.45 saatlerinde araçları vardır. Van Gölü otobüs şirketinin aracı öğlen 12.00 saatinde hareket etmektedir. Best Van firmasının ise sabah 11.45 saatinde olan aracı Sultanbeyli terminalinden hareket etmektedir. Uzun bir yolculuk olduğundan dolayı firmalar genellikle filolarının en rahat ve en konforlu olan araçlarını bu güzergaha vermektedir. 2+1 olarak dizayn edilmiş ve daha geniş koltuk aralığına sahip olan en donanımlı model araçlar yolculuğu daha konforlu hale getirmektedir. Ayakların şişmemesi ve rahat etmesi için koltuk altında bulunan ayak aparatı da oldukça rahatlatıcıdır.

Araçların iç dizaynında telefon, tablet ve bilgisayar gibi akıllı cihazların şarj problemi için priz bulunmaktadır. Ayrıca koltuk arkalarından kişiye özel TV ekranında film, dizi izleme, müzik dinleme ve oyun imkanının yanında ve yakınında olan yolcuları rahatsız etmemek için firma tarafından araç içinde kulaklık verilmektedir. Belli aralıklar ile sunulan atıştırmalıklar ise yolculuk anında yorulan bedenlerin güç kazanması için ikram edilmektedir. Eski yıllarda bilet satan memur size hangi koltuğu verirse siz o koltuğu biletini alırdınız. Artık yolcular kendi oturacağı koltuğu kendisi seçme hakkına sahiptir. Günümüzde bilet alma işlemleri genellikle online olarak yapılmaktadır. Online bilet satış ortamlarında yolcu rahat edeceği koltuğu ek bir ücret ödemeden alabilmektedir. Koltuk seçimi İstanbul Van gibi uzun yolculuklarda rahat etmek için daha önemlidir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir