Göztepe Gezilecek Yerler Alışveriş Merkezleri

İstanbul ilimizin Kadıköy ilçesi sınırları içerisindeki Göztepe ismini Merdivenköy Şahkulu dergahının postnişini Gözcü Baba türbesinden aldığı bilinmekle birlikte gezilecek yerler ve alışveriş merkezleri ile saygın bir yerdir. Kurulduğu alan bir tepe olan Göztepe eski İstanbul dönemlerinde Kalkedonya olarak isimlendirilmiş ve gezilecek yerler açısında zengin olan Göztepe günümüzde alışveriş merkezleri bakımından da zengindir. Avrupa kıtasındaki en fazla alışveriş merkezine sahip olan İstanbul’da her geçen gün yeni AVM inşaatları başlamaktadır. Göztepe sınırları içerisinde hem doğal güzellikleri hem de alışveriş merkezlerini barındıran yaşamaya değer bir yerdir. İsteyenin alışveriş yapabilmesi isteyenin de gezebilmesi için mekanların bulunduğu iller, ilçeler, mahalleler ve semtler diğerlerine oranla daha değerlidir.

Eskiden sadece ev alışverişinin yapıldığı küçük mekanlar yerini günümüzde eğlence, alışveriş, spor, konaklama gibi imkanların da sunulduğu yaşam merkezlerine bırakmış durumdadır. Yorucu trafiğin yoğun olduğu İstanbul’da insanlar çok uzaklara gitmeden ulaşabilecekleri yaşam alanlarını istemektedirler. Bundan dolayıdır ki fazlasıyla AVM kültürü oluşmuştur. Göztepe’nin sınırlarına dahil olduğu Kadıköy ilçesinde Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Emaar Square Mall bulunmaktadır. 2017 yılında açılan merkezde özellikle çocukların daha fazla beğenisini almış çok büyük bir tane akvaryum bulunmaktadır. Yine Kadıköy sınırlarında yarı açık hava tasarımı ile deniz manzarası bulunan modern yapılı Hilltown alışveriş merkezi Kadıköy – Tavşantepe metrosunun Küçükyalı durağına çok yakın bir konumda bulunmaktadır.

Akasya AVM, Tepe Nautilus AVM, Optimum Kozyatağı AVM Göztepe’ye yakın ve bilinen mekanlar arasındadır. Güneyinde sahil yolu, kuzayinde Merdivenköy mahallesi, doğusunda Erenköy ile Caddebostan, batısında ise Çiftehavuzlar semti bulunan Göztepe gezilecek ve görülecek harika yerlere sahiptir. Hiçbir şey yapmak istemeyen bir kişinin sahil yoluna inip gezmesi bile rahatlamasına yetecektir. İstanbul’un ünlü Bağdat Caddesi’nin bir bölümü Göztepe’den geçmektedir. Bağdat Caddesi üzerindeki en büyük yeşillik alan da Göztepe Parkı’dır. 10 bin metrekare gibi büyük bir yeşilliğe sahip olan park, gezmek, görmek ve dinlenmek için idea yerler arasındadır. Ahşap köşk sayısının fazla olduğu gözde semtte eski İstanbul’u hatırlatan eserler ve yapılar göze çarpmaktadır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir