Erciyes Harem Otobüs Bileti Ara

Zirvesinde karı eksik olmayan Erciyes Dağı Kayseri ilinin sınırları içerisinde yer almaktadır ki kayak merkezi ile ünlü olan dağdan İstanbul Harem otogarına otobüs bileti alarak gitmek istene sitelerin ara butonunu kullanmalıdır. Günümüzde otobüs bileti alma işlemi genellikle internetten yapılmaktadır ki Erciyes Üniversitesinin bulunduğu Kayseri ile Harem arasındaki bileti almak için bilgiler girildikten sonra ara kısmını tıklamak yeterli olmaktadır. 3917 metre yüksekliğe sahip olan Erciye Dağı bulutları delen görüntüsü ile Kayseri’nin sembolü haline gelmiştir. Sönmüş bir küme volkan dağı olan Erciyes zirvesindeki kayak merkezi yerli ve yabancı turistlerin kış ayalarında gözde mekanlarındandır. Özellikle uçak değil de otobüsle İstanbul’dan yolculuk yapmayı planlayanlar ortalama 10 saati göze almalıdır.

Kayseri ticaret erbabının çok olduğu bir yapıya sahiptir. Ticari işlerinden ve gezmek görmek amacıyla İstanbul ile Kayseri arasında seyahat eden yolcu sayısı oldukça fazladır. Bundan dolayı ülkemizin önde gelen birçok otobüs firması bu iki nokta arasında sefer düzenlemektedir. Gün içerisinde en az 20 otobüs seferi bulmak mümkündür. Gün içerisinde çok sayıda seferin olması bilet bulma işini kolaylaştırmaktadır. Otobüs firmalarından Metro, Öz Adıyaman, Kahta petrol, Ulusoy, Süha, Rahmi Hamurcu, Öz Sivas, Lider Elbistan, Lüks Afşınlılar, Gül Aras, Beydağı, Bitlis Taç başta olmak üzere birçok firmanın seferi vardır. Ortama bilet fiyatlarının 100 ile 80 arasında değiştiği yolculuğun süresi ise 10 saat kadardır.

İnternetten firmanın resmi sitesinden veya otobüs bileti satışı yapan sitelerden kolaylıkla bilet alınabilir. Online yapılan işlemlerde koltuk seçme gibi bir konfor da bulunmaktadır. Yolculuğun başlayacağı yer ile varış noktası ve yolculuk tarihi girilip ara tuşuna basıldığında o gün içerisindeki seferlerin hepsi ekrana yansımaktadır. Yansıyan seferlerden biri ve koltuk seç tıklandığında sağ tarafta otobüsün krokisi çıkacaktır. Bu krokiden yolcu adayı istediği koltuğu bay bayan kriterlerine dikkat ederek seçebilir, ödeme adımları bitirildiğinde bilet alım işlemi de bitmiş olacaktır. Günümüzde neredeyse her firmanın kendine özel kartı bulunmaktadır. Kişiye özel olarak verile bu kartın üzerindeki numaralar ile bilet alındığında kartın içinde puanlar birikmektedir. Biriken bu puanlar sonraki seyahatlerde bedava bilet için kullanılmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir