Çekmeköy Gezilecek Yerler ve Doğa Parkı

İstanbul tarihi ve doğal güzellikleri ile gezilecek ve görülecek yerler açısından son derece zengin bir şehir olmakla birlikte Anadolu yakasında bulunan Çekmeköy ilçesi sınırlarında bulunan Doğa Parkı muhakkak görülmelidir. Deniz manzaralarının doyumsuz güzelliklerine ev sahipliği yapan İstanbul daki gezilecek yerler arasında şehrin kıyı şeridindeki Çekmeköy ve ilçe sınırları içinde yer alan Doğa Parkı harika manzaralara şahitlik etmektedir. Çekmeköy, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan kıyı ilçesidir. Yakın zamana kadar Ümraniye’ye bağlı olan ilçe ayrılarak ilçe olmuştur. Ulaşım açısından çok rahat bir konumda bulunan ilçe özellikle hafta sonu gezmek, iş ve yaşam stresini atmak isteyen insanlarla dolup taşmaktadır. İlçeye ulaşım özel araçla yapılabileceği gibi toplu taşıma ve metro kullanılarak da yapılabilir.

1994 yılına kadar Ümraniye’nin bir semti olan ilçe sınırları dahilinde bulunan memba suları, ormanlıkları, alışveriş merkezleri ve yaşam merkezleri ile dikkatleri üzerine çekince ilçe yapılmıştır. Doğal güzellikler ile modern yapıların birleştirildiği ilçede sanatsal, sosyal ve turizm faaliyetleri sıklıkla yapılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı uçak seferlerinin yapıldığı Sabiha Gökçen Havalimanına 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin havalimanından sonra İstanbul’a dair gördükleri ilk güzellikler olduğundan yetkililer bunu dikkate alarak inşa ve yapıma özen göstermişlerdir. Sabiha Gökçen Havalimanında ilçenin şehir merkezine ulaşım ortalama 35 dakika sürmektedir. Hareketli yapısı ile her zaman diliminde dinamik olan Çekmeköy’de çok güzel mesire alanları bulunmaktadır.

Sahip olduğu ormanlık alanları içerisinde piknik yapmak ve bunun dışında yapılacak şenlik tarzındaki her türlü organizasyonlar açıktır. Metropol bir şehirde yaşamak insanda stres meydana getirebilmektedir. Her metropol şehre nasip olmayan yeşillik alanlar insanlar üzerindeki negatif enerjiyi almaya yaramaktadır. Çekmeköy içerisinde bulunan mesire alanları içerisinde gözde olan Doğa Parkı ilçenin yüksekçe bir mevkiinde yer almaktadır. Orman içerisindeki park piknik yapmak, eğlenmek, mangal yapmak, bol oksijenli alan yürüyüş için ideal güzelliktedir. İlçe yarış ve sporlara da ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl Taşdelen, Polonezköy, Alemdağ ve Ömerli gibi alanlarda koşu yarışları düzenlenmektedir. Koşma konusunda kendini iyi hissedenler yarışmalara katılabilir, bölgenin diğer mesire alanlarından Saklıbahçe, Seçkin ATV, Güvercinlik gibi yerleri değerlendirebilirler.

[Toplam:3    Ortalama:1/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir