Beylikdüzü Gezilecek Yerler ve AVMler

İstanbulun en planlı kentleşmesi ve en geniş yeşil alanlarına sahip olma özelliği ve ile şehrin batısında yer alan Beylikdüzü ilçesi gezilecek yerler konusunda iddialı olduğu gibi AVMler açısından sıkca tercih edilen bir ilçedir. Milattan önce 7. yüzyıla kadar dayanan çok eski bir tarihe ve yerleşim ve nüfus açısından dinamik bir yapıya sahip olan Beylikdüzü ilçesinde çok sayıda AVM’ler de bulunmaktadır.

Osmanlının en önemli tarihi yapıtlarından olan Sultan Süleyman Kervansarayı, Beylikdüzünde bulunmaktadır. Karvansarayın çatısı kurşun kaplı olduğu için Kurşunlu Han ismiyle de bilinmektedir. Günümüzde Kültür Park ismi verilen, tarihi Büyük Çekmece Menzil Külliyesi, Kanuni Sultan Suleyman tarafından inşa edilmiştir. Kanuni’nin burada yaptırdığı köprü kervansaray ve çeşme, restorasyon yapılarak günümüze kadar gelmiştir. Beylikdüzü’nün en eski yapılarından biri olan Fatih Cami, Fatih Mahallesinde bulunmaktadır ve tarihi 17. yüzyıla kadar gitmektedir. İstanbul halkının denize girmek için gelebileceği ender yerlerden olan Büyükçekmece sahilleri de Beylikdüzü sınnırları içerisindedir ve sahil boyu 1 km uzunluğundadır. Alan içerisinde Mimar Sinan sahili. Albatros Sahilleri. Halk Plajı ve b. yer almaktadır. Tepecik Çamlık Piknik alanı, ilçenin en çok tercih edilen haftasonu mekanlarındandır. İçerisinde bulunan kafeler, voleybol sahası ve futbol alanları ile oldukça kullanışlı bir ortam sunuyor.

Beylikdüzü, İstanbul’un diğer ilçelerine göre daha fazla AVM bulundurmaktadır.
 Beylik Düzü Migros Alışveriş Merkezi
 Marmara Park Alışveriş Merkezi: 3 kattan oluşan avm içerisinde toplamda 250 mağaza bulunmaktadır. Aynı zamanda, avm içerisinde sinema salonları ve restoranlar da vardır.
 Torium AVM: İçerinde 180 mağaza ve 11 sinema salonu bulunmaktadır. Avm içerisinde ayrıca eğlence merkezleri ve restoranlar da vardır.
 Beylicium Alışveriş Merkezi: 3 kattan oluşan avm içerisinde, ayrıca ücretsiz bale, tango, pilates eğitimleri de verilmektedir.
 Beylikdüzü Migros Alış Veriş Merkezi: 125 mağaza büyük kapasiteli otopark imkanları ile avm, 3 kattan oluşmaktadır. Avm içerisinde kuaför salonu, eczane ve diğer her türlü alışveriş mağazaları vardır.
 Perlevista AVM, Moda Park AVM, Tuana Mall, Paradise Mall gibi alışveriş merkezleri de Beylikdüzü’nde bulunmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir