Harem otogarı ne zaman kuruldu

İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar semtinde bulunan Harem Otogarı merkezi bir yerde bulunması itibariyle kolay ulaşım sağlayabileceğiniz ve şehirler arası ulaşım imkanı bulabileceğiniz bir yerdir. Bu otogara gelmek isteyen ve şehirlerarası yolculuk hizmeti almak isteyen kişiler otogara otobüs, deniz yolu veya minibüs gibi toplu ulaşım araçlarını kullanarak gelebilirler. Otogarın yanında bulunan vapur iskelesi ve feribot iskeleleri kolay ulaşım imkanı sunar. Harem Otogarı’na gelmek için raylı sistem olarak geliştirilmiş olan Marmaray’ı kullanan yolcular daha kısa süreler içerisinde otogara ulaşım yapabilirler. Harem Otogarı İstanbul’un en eski, kuruluş tarihi en eski otogarı olarak bilinir. Harem Otogarı 1970 yılında yapılmış ve kurulmuştur. Bu otogar şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunur.

Şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen kişiler kolay ulaşım yapılabilecek olan Harem otogarına ulaşarak günün her saati gitmek istedikleri yere kolaylıkla otobüs bulabilirler. Ulaşım yapmak için bu otogarı tercih eden yolcular otobüs kalkış saatlerini beklerken deniz kenarında yolculuk yapabilirler. Harem Otogarı deniz kenarına Çok yakın bir mesafede yer aldığı için otobüs kalkış saatinizi beklerken sıkılmayacaksınız. Bu sırada deniz kenarında bulunan kafelerde ve restoranlar da yemek yeme imkanı bularak temiz deniz havası alabilirsiniz. Otogar içerisinde bulunan restoranlarda ve kafeler de vardır. Buralarda da isteğinize göre vakit geçirebilirsiniz. Harem Otogar içerisinde alışveriş imkanı bulabileceğiniz birçok dükkan bulunur. İstanbul’dan ayrılırken bu otogarı kullanacaksanız küçük hediyelikler satın alabileceğiniz dükkanlar otogar içerisinde hizmetinizde olacaktır.

Harem Otogar içerisinde bulunan firma yazıhanelerinden biletlerinizi alarak peronlar içerisinde otobüs kalkış saatinizi bekleyebilirsiniz. Harem otogarında onlarca otobüs firması hizmet verir. Çok uygun fiyatları otobüs bileti satın alabilirsiniz. Birden fazla firma yazıhanesi bulunduğu için size en uygun fiyatlı otobüs biletlerini bulurken zorluk yaşamayacaksınız. Eşyalarını emanet etmek isteyen yolcular Harem otogarında bulunan emanet kabirlerini ziyaret ederek eşyalarını gönül rahatlığıyla emanet edebilirler. Harem Otogar içerisinde bulunan bankamatik ATM’lerini de kullanarak banka işlerinizi kısa süreler içerisinde kolaylıkla hal edebilme imkanı bulacaksınız. Harem Otogar içerisinde 20 adet firma yazıhanesi bulunur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir