Tokat Harem Ucuz Otobüs Biletleri

Anadolu kentleri arasında bulunan Tokat ile İstanbul arasında seyahat etmek isteyen kişiler için Anadolu yakasında bulunan Harem Otogarı içerisinde ucuz otobüs biletleri kolaylıkla bulunmakta ve insanlar böylece çok daha düşük ücretler ödemek suretiyle yolculuklarını yapabilmektedir. Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’a ülkenin her yerinden olduğu gibi Tokat’tan da insanlar farklı amaçlarla gelmekte ve bu yolculuk esnasında Harem Otogarına uğrayan firmaları tercih etmektedirler. Anadolu yakasında bulunan Harem Otogarı İstanbul’un en büyük ikinci otogarı konumunda bulunmakta ve gün içinde buradan on binlerce insan geçmektedir. Söz konusu durum burada farklı hizmetlerin verilmesine neden olmaktadır. İnsanların ihtiyaç duyabilecekleri hemen her şey burada yer almakta ve bu da büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

İstanbul ile Tokat arasında yolculuk yapmak isteyen kişilerin biletler için ödemesi gereken ücretler ortalama 90 TL’dir. Fakat söz konusu rakamlar dönemsel olarak değişebilmektedir. İki kent arasında yolculuğun toplam süresi ise molalarla birlikte 11 saat civarında sürmektedir. Amasya üzerinden yapılan seyahatte buraya da yolcu bırakılmaktadır. Tokat Anadolu’nun orta büyüklükteki kentleri arasında bulunmakta ve buraya insanlar genellikle turizm amacıyla gelmektedir. Şehir içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Bunun dışında kişiler İstanbul’a farklı nedenlerden dolayı gitmekte ve işleri bittikten sonra tekrar geri dönmektedir. Bu da sürekli yolcu olduğu anlamına gelmektedir. Söz konusu talebe cevap vermek için ise Metro Turizm, Tokat Seyahat Turizm ve Tokat Yıldızı gibi farklı firmalar hizmet vermektedir.

Tokat içerisinde bulunan gezilecek yerlerin başında kent merkezinde bulunan kaledir. Şehrin en yüksek noktalarından birisinde yer alan kalenin 5.yüzyılda inşa edildiği bilinmektedir. Şehre gelen kişilerin hemen hepsi burayı ziyaret etmektedir. Şehrin Soğukpınar Mahallesinde yer alan Mevlevihane de gezilecek yerler arasında bulunmakta olup 3.000 m2’lik bir alan üzerinde yer almaktadır. Burada yer alan yapının 17. yüzyılda yapıldığı ve bu tarihten itibaren hizmet verdiği bilinmektedir. Bunların dışında şehrin farklı noktalarında da çok sayıda tarihi yapı bulunmakta ve bunların çok önemli bir bölümü kalelerden oluşmaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir