Bingöl Sabiha Gökçen Uçak Bileti Ara

Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı Bingöl Havalimanı inişli uçakların uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulduğu havayolu firmalarının sitelerinden temin edilebilmesi büyük bir kolaylık olmaktadır. Şehirlerarası yolculuklarda en önemli husus uçuşun yapılacağı firma tercihi, tarihi, saati, sınıfı ve fiyatıdır. Bu bilgilerin belirlenmesinin ardından uçak bileti ara seçeneklerinin yer aldığı kurumsal sitelerin bilet satın alma programları aracılığı ile kolaylıkla rezervasyon yaptırılabilmektedir. Öncelikle Nereden bölümüne İstanbul SAW tercihi yapılmalı ve nereye kısmına da Bingöl Havalimanı girilmelidir. Aynı alanda gidiş tarihi ve dönüş tarihi tercihler doğrultusunda belirtilmelidir. Yolcu sayısının da girilmesinin ardından uygun bileti ara butonu yardımı ile tüm bilet listeleri görüntülenmektedir. Bu aşama sonrasında liste kutucuklarından uygun fiyatlı ve tarifeli uçuşları tercihi yapılarak satın alımlarının gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Genellikle sabah ve öğle saatlerinde uçuş seferlerinin daha yoğun olduğu Bingöl’e günde ortalama 10 sefer düzenlenmektedir. 1 saat 45 dakikalık zaman zarfında Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bingöl Havalimanı’na direkt uçuş gerçekleştirilmektedir. Ancak aktarmalı uçuşlarda bu süre 17 saate kadar çıkabilmektedir. Erzincan, Gaziantep gibi illerin havalimanlarına iniş yaptıktan sonra belli bir süre bekleyen uçaklar yolcuları alarak Bingöl Havalimanı’na geçiş yapmaktadır. Bekleme süreleri 4 ile 8 saat arasında süren yolculuklarda bilet fiyatlarının en uygun olduğu tarihler Mayıs ayı ve Haziran ayı olarak belirtilmektedir. Fiyatların ortalama 140 ile 150 arasında satışa sunulduğu Nisan ayı fiyatları sonraki aylarda belirli bir süre yaklaşık olarak 95 TL civarında satışa sunulmaktadır.

Genel istatistiklere bakıldığında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirilen Bingöl uçuşları hafta içi Salı ve Çarşamba günleri uygun fiyatlı olabiliyorken hafta sonları yani cumartesi ve Pazar günleri daha farklı tarifeler üzerinden satışa sunulmaktadır. Bilet alımları yapılırken tüm bu detayların göz önüne alınması son derece önemli olmaktadır. Biletlerden kısa sürede haberdar olarak erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanmak isteyen kişiler bilet alarmı gibi seçenekler aracılığı ile alımları gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada hava yolu firmalarının kurumsal sitelerine üyeliklerinin yapılması ve fiyat alarmı seçeneği sayesinde düşük fiyatlı biletlerden haberdar olunması önemli detaylar arasında yer almaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir