İstanbul Çamlıca Tepesi Nerede

İstanbul için son derece önemli bir yer olan Çamlıca Tepesi nerede diye merak edenlerin adresi öğrenmeleri ile birlikte akınına uğrayan eşsiz doğası ve manzarası ile herkese kucak açmaktadır. Çamlıca Tepesi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer almakta olup son derece popüler bir yerdir. İki farklı tepeden oluşan doğa harikası görenlerini hayrete düşürecek doğal güzelliklere sahiptir. Küçük Çamlıca Tepesi ve Büyük Çamlıca Tepesi olarak bilinen 2 tepesi ile seyirlere doyulmayan mekanı her yıl binlerce turist ziyaret etmektedir. Büyük Çamlıca Tepesi’nin yüksekliği yaklaşık olarak 268 metre civarındadır. Bu bölgede birçok restoran, kafeler, parklar ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Bir diğeri Küçük Çamlıca Tepesi ise ortalama 228 metre yüksekliğinde bulunmaktadır. Özel birçok mekanı barındıran tepede; Topkapı, Sofa Köşkleri ve Cihannüma yer almaktadır.

Üsküdar Çamlıca Tepesi eski tarihlerde yani Osmanlı Dönemi’nde son derece önemli bir konuma sahipti. Bu tepe zamanın ünlü şair ve yazarlarının kitaplarında dillere destan biçimde yer almıştır. Yedi tepeli İstanbul’un eşsiz tepelerinden sadece biri olan bu yer özel lale bahçeleri ile harika bir manzaranın kucaklanmasına imkan sağlıyor. Görülecek birçok yeri olan tepede yemek yenerek yürüyüş yapılabilecek çokça alan bulunmaktadır. Yanı sıra özel olarak kahvaltı yapmak için Çamlıca Tepesi’ni tercih eden kişiler olmaktadır. Üsküdar’da bulunan tepe Kısıklı Mahallesi’nde yer almaktadır. Buraya ulaşım sağlamak için otobüsleri kullanmak en mantıklı seçimdir. Taksim’den 129T numaralı otobüs ile bölgeye rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Büyük ve Küçük Çamlıca Tepeleri popüler ve eşsiz mekanları ile konukları büyülemektedir. Birçok belediye tesisi ve özel mekanların seçkin menüleri ile ağırlanma keyfine doyumun sağlanması mümkün olmaktadır. Boğaz manzaralı alanları ile keyifli bir kahvaltı için erken saatlerden itibaren hizmet sunulmaktadır. Son derece ekonomik olan bu yerde iki kişinin kahvaltı masrafı ortalama 50 TL civarında olmaktadır. Ulaşımın en rahat şekli Üsküdar merkezden ilgili numaralı otobüsleri tercih ederek kısa sürede tepeye ulaşmaktır. Taksim civarından da ulaşım otobüs aracılığı ile kolaylıkla gerçekleşmektedir. Dileyen konuklar özel araçları ile de yol tarifi alarak Çamlıca Tepesi’ni ziyaret etmek için gelebilirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir