Atatürk Havalimanı Gaziantep Uçak Bileti

İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı günde ortalama 29 sefer düzenlenerek Gaziantep Oğuzeli Havalimanı sınırlarına uçuş seferleri düzenleyen havayolu firmalarına ait uçak bileti fiyatları ortalama 90 TL olmaktadır. Yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika süren yolculuk sonrasında Gaziantep iline iniş gerçekleştirilmektedir. İlgili yolculuk için Atatürk Havalimanı’ndan Gaziantep’e gitmek isteyen kişilerin biletlerini uygun havayolu firmalarının sitelerinden ya da satış ofislerinden temin etmeleri mümkün olmaktadır. İstanbul şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Atatürk Havalimanı’nı tercih eden yolcular Gaziantep uçak biletlerini de havaalanından alabilmektedir. Alanda tüm firmaların bilet satış ofisleri yer almaktadır. Yolcular istedikleri tarihi ve saati belirttikleri takdirde detaylı bir seçenek sunulmasının ardından ücreti karşılığında biletlerini alabilmektedir. Gaziantep uçak bilet satışları mobil uygulamalar ve firma kurumsal sitelerinin online satış kanalları aracılığı ile de gerçekleştirilmektedir.

İstanbul’dan Gaziantep’e seyahat etmek isteyen yolcular için en uygun biletin bulunabileceği ay Temmuz olarak belirtilmektedir. Yanı sıra en pahalı olan ayın ise Eylül olduğu yapılan istatistikler doğrultusunda anlaşılmaktadır. Yolcuların hafta içi tarifeleri ile özellikle Gaziantep için Salı günü akşamı tercih etmeleri önerilirken Cuma gününün diğer günlere nazaran daha pahalı olduğu verilerine ulaşılmaktadır. Gidiş işlemleri ve bilet alımları yapılırken bu donelere dikkat edilmesi önem arz etmektedir. İstanbul’dan Gaziantep’e hareket edilmesi önerilen havaalanı Sabiha Gökçen olarak önerilmektedir. Ancak şehir merkezine olan uzaklığı 35 kilometre olduğu için fiyatın biraz daha düşük olması çokta önem taşımamaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak Atatürk Havalimanı çıkışlı bir seferin daha kısa zamanda gerçekleştirilebileceği öngörülmektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı ilgili uçak firması ile yapılacak olan Gaziantep seferi yaklaşık olarak bir buçuk saat süre sonrasında sona ermektedir. Ancak en uygun fiyatlı bileti alabilmek için özellikle 18 ile 23 gün öncesinden bilet alımlarının yapılması önerilmektedir. Bu zaman zarfında yapılacak olan alımlar fiyatlarda da ciddi oranda azalmalara neden olmaktadır. Ortalama 20 gün öncesinde yapılan Gaziantep bilet alımlarından tasarruf sağlamanın kaçınılmaz olduğu belirtilmektedir. Tüm detaylı bilgilerin havaalanları ilgili birimleri tarafından verildiğini unutmadan işlemlerin kısa sürede gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir