Esenler otogarı Hatay otobüs bileti

Türkiye şehirlerinin her yerinden kolay ulaşım yapabileceğiniz şehirlerarasında bulunan Hatay ister turizm amaçlı ister memleketine gitmek isteyen yolcuları görülmesi gereken güzellikleri ve tadılması gereken güzel yemekleri ile beklemektedir. Esenler Otogarı İstanbul’un en büyük ve ulaşım ağı en geniş otogarlarından birisidir. Esenler otogarına İstanbul’un her yerinden ulaşmak çok kolaydır. İster otobüs vasıtasıyla yolculuk yapan yolcular kısa süreler içerisinde otogara ulaşacaklardır. Anadolu Yakası’ndan Esenler Otogarına gelmek isteyen yolcular vapurla karşıya geçerek otogara gelen otobüslere veya metroya binebilirler. Anadolu Yakası’nda Esenler’e gelmek istiyorsanız 2 lira 40 kuruş karşılığında vapura daha sonra yine 2 lira 40 kuruş karşılığında otobüse veya metroya binebilirsiniz. İstanbul Esenler otogarından Hatay’a ulaşım yapabilmenizi imkan sağlayan birçok firma vardır. Bu firmalar vasıtasıyla Hatay’a gitmek isteyen yolcular uygun fiyatlı biletleri kolaylıkla bulabilirler.

Esenler Otogarı’ndan Hatay’a biletlerinizi alabileceğiniz 8 adet otobüs firması bulunur. Bu firmalar iki artı iki ve iki artı bir otobüslerin biletlerinin satışını yaparlar. Hatay’a alacağınız otobüs biletleri en düşük 65 lira en yüksek 95 liradır. Bu otobüs biletlerini alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İstanbul Avrupa Yakası’nda Hatay’a giden otobüsler ortalama 15 saatte yolculuklarını tamamlayarak Hatay’a ulaşırlar. Ancak bazı firmalardan biletlerinizi satın alırken 19 saat boyunca da yolculuk yapacağınızı unutmayın. Biletlerinizi alırken Öncelikle dikkat etmeniz gereken husus yolculuk süresi olmalıdır. Yaklaşık olarak 14 saat yolculuk süresi veren otobüs firmaları da bulunur.

Esenler otogarından Hatay’a alacağınız otobüs biletini alacağınız otobüsün özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Bazı firmalar iki artı bir tekli koltuk otobüslerle hizmet sunarken bazı firmalar iki artı iki normal otobüslerle hizmet sunmaktadır. Eski tip olan otobüslerle yapacağınız ortalama 15 saatlik yolculuk boyunca rahatsız olabilirsiniz. Konfor ve kolay ulaşım sağlamak istiyorsanız, otobüsün arızalanması gibi huzur bozucu olaylarla karşılaşmak istemiyorsanız ultra lüks otobüslerle yolculuk yapmaya özen göstermeniz gerekir. Yolculuğunuz boyunca araç içi ikramlardan da faydalanarak konforlu bir yolculuk yapacağınız uygun fiyatlı biletleri tercih etmelisiniz. Sınırsız wifi hizmeti alabileceğiniz, televizyon seyretme imkanı bulabileceğiniz ve rahat koltuk konforu veren firmalardan biletlerinizi satın almalısınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir